Yeniçeri: Türkiye bağırsaklarını temizlemeli, ağzına kadar kirlenmiştir

Yeniçeri: Türkiye bağırsaklarını temizlemeli, ağzına kadar kirlenmiştir

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Adli Tıp Kurumu'nun 17 Aralık soruşturmasıyla ilgili tapelerin doğruluğuna ilişkin kararının bir olgunun yansıması olduğunu söyledi. "İktidar suçüstü yakalanma telaşıyla 'montaj, dublaj' diyerek işin içinden sıyırmaya çalışıyor." diyen Yeniçeri, bundan sonra gelen hükümetin yapması gerekenin Erdoğan'dan başlayarak bu Hükümet yetkililerinin bütün akrabalarının, eş dostlarının malvarlıklarını araştırmak olduğunu kaydetti. "Türkiye bağırsaklarını temizlemeli.

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Adli Tıp Kurumu'nun 17 Aralık soruşturmasıyla ilgili tapelerin doğruluğuna ilişkin kararının bir olgunun yansıması olduğunu söyledi. "İktidar suçüstü yakalanma telaşıyla 'montaj, dublaj' diyerek işin içinden sıyırmaya çalışıyor." diyen Yeniçeri, bundan sonra gelen hükümetin yapması gerekenin Erdoğan'dan başlayarak bu Hükümet yetkililerinin bütün akrabalarının, eş dostlarının malvarlıklarını araştırmak olduğunu kaydetti. "Türkiye bağırsaklarını temizlemeli. Ağzına kadar kirlenmiştir." ifadelerini kullardı.

Meclis'te basın toplantısı düzenleyen Yeniçeri, çözüm süreci diye bir sürecin olmadığını, bir metafor ve halkı adatmaya yönelik algı olduğunu ifade etti. Güneydoğu'da devleti azaltmak, örgütü çoğaltma süreci yaşadığını dile getiren Yeniçeri, süreç konusunda iktidar kanadından yapılan açıklamaları hatırlatarak AK Parti için gafletin, dalaletin, aldanmanın sınırı olmadığını gösterdiğini kaydetti. "Kedinin fareyle oynadığı gibi AKP ile oynuyorlar. Siz aldanmaya hazır olduğunuz sürece sayın Akdoğan sizi aldatacak birileri her zaman bulunur." diyen Yeniçeri, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Dersim'e yönelik söylediği modern Kerbela sözlerini eleştirdi. Bunun bir devlet adamının yapacağı en talihsiz ve en cahilce benzetme olduğunu belirten Yeniçeri, "Sayın Davutoğlu'na soruyorum; Hz. Hüseyin hangi köprüyü yıktı, hangi Mehmetçiği şehit etti, hangi Kürdistanı ilan etti? Yezit orada kimdir, senin başında oluğun Hükümet mi?" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Amerika'yı Kolomb'tan 300 yıl önce 1178'de Müslüman denizciler keşfettiği açıklaması sebebiyle dünyada alay konusu olduğunu dile getiren Yeniçeri, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı makamını gülünç duruma düşürmeye hakkı olmadığını vurguladı.
Erdoğan'ın bedelli askerlikle ilgili açıklaması konusunda ise Yeniçeri, "Bedelli askerlik konusunda Erdoğan niye konuşuyor? Her konuda niye açıklama yapıyor? Kendisi Cumhurbaşkanı mı, Başbakan mı, parti genel başkanı mı, bilelim. O makamı bırak gel Meclis'e, milletvekiliysen milletvekilliğini, Başbakan ise başbakanlığını yap." şeklinde konuştu. Cumhurbaşkanlığı'nın tarafsızlığının Anayasal zorunluluk olduğunu hatırlattı.

Adli Tıp Kurumu'nun, 17 Aralık soruşturmasıyla ilgili tapelerin doğruluğuna ilişkin kararının sorulması üzerine de Yeniçeri, "Bir olgunun yansımasıdır. İktidar suçüstü yakalanma telaşıyla 'montaj, dublaj' diyerek işin içinden sıyırmaya çalışıyor. Bundan sonra gelen hükümetin yapması gereken Erdoğan'dan başlayarak bu Hükümet yetkililerinin bütün akrabalarının, eş dostlarının malvarlıklarını araştırmak olmalı. Türkiye bağırsaklarını temizlemeli. Ağzına karar kirlenmiştir." dedi.

Çözüm Süreci ile ilgili olarak sekreterya ve heyetin genişlemesine yönelik bir soruya Yeniçeri, yapılanların yeni kurulan devletin bakanlar kurulu ve el altından adım adım Kürt devletinin olgunlaştırılması olduğunu söyledi. Bunların hepsi Cumhuriyet'e, milletin vatanıyla bölünmez bütünlüğüne, devletin varlığına yönelik tehdit olduğuna dikkat çeken Yeniçeri, şöyle devam etti: "Biz tehdidin PKK'dan değil, AKP Hükümeti'nden geldiğini biliyoruz. Ey Hükümet, PKK silahla sana diz çöktürdü mü çöktürmedi mi, silahla demokrasiyi devre dışı bıraktı mı bırakmadı mı açıkla. AKP; PKK ile el altından anayasal düzeni, yasaları, hukuku, Türkiye Cumhuriyeti devletini yok sayan tavırları karşısında yargılanacaktır. Hele benim elime düşerlerse Allah kurtarsın onları. Her şeyi affedebiliriz ama Bayrağa ve vatana yönelik kastı asla affedemeyiz. Arif Nihat Asya'nın Bayrak şiirini yasakladılar, sansürlediler. Bu şiiri sansürleyeni sansürlemek boynumuzun borcu olsun. Bunların canına okumak bizim emellerimizden birisi olacak."
CİHAN -   [1868822]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde medya73.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Siyaset Haberleri

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

  • Milli piyango sonuçları sorgula 2016 (www.mpi.gov.tr)Milli piyango sonuçları sorgula 2016Pek çok insanın hayallerini süsleyen 2016 Milli Piyango Yılbaşı çekilişi yapıldı. Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi yapıldı ve
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit cenazesine katıldıCumhurbaşkanı Erdoğan, şehitHakkari'nin Şemdinli ilçesinde PKK'lı teröristler ile çıkan çatışmada şehit olan Özel Harekatçı Komiser Ahmet Çamurun (45)
  • Yüksekova İlçe Jandarma Komutanlığı'na roketli saldırıYüksekova İlçe JandarmaHakkari'nin Yüksekova ilçesinde akşam saatlerinde iki ayrı bölgede meydana gelen patlamanın ardından PKK'lılar, İlçe Jandarma
  • Bahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu var Erdoğan, PKK, satılmış medya ve kalemlerBahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu varMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiyenin şu anda belirgin üç ana sorununun bulunduğunu açıkladı. Bahçeli, “Bunlardan birincisi
  • STK"lardan çözüm toplantısıSTKlardan çözüm toplantısıİstanbul'da bir araya gelen STK temsilcileri, Kürt meselesinin, silah bırakma meselesine indirgenmesinin yanlış olduğuna dikkat çekerek,

Son Eklenenler