Türker: IŞİD, uluslararası derin devlet örgütü

Türker: IŞİD, uluslararası derin devlet örgütü

DSP Genel Başkanı Masum Türker, IŞİD’in uluslararası derin bir devlet örgütü olduğunu söyledi. Türker, "IŞİD, belli güçlerin bir araya gelerek kurduğu uluslararası derin bir devlet örgütüdür. IŞİD, ücretle insan çalıştıran profesyonel bir yapı haline gelmiştir. IŞİD’in insanlara ödediği maaşlar İran’a taşınan altın ve dolarlarla sağlandı." dedi.

DSP Genel Başkanı Masum Türker, IŞİD’in uluslararası derin bir devlet örgütü olduğunu söyledi. Türker, "IŞİD, belli güçlerin bir araya gelerek kurduğu uluslararası derin bir devlet örgütüdür. IŞİD, ücretle insan çalıştıran profesyonel bir yapı haline gelmiştir. IŞİD’in insanlara ödediği maaşlar İran’a taşınan altın ve dolarlarla sağlandı." dedi.

DSP Genel Başkanı Masum Türker, TV Network'te yayınlanan 'Anadolu’da Sabah' programında gündemi değerlendirdi. Çözüm süreciyle ilgili kamuoyuna açıklanmayan kararlar olduğunu söyleyen Türker, "Bugün çözüm süreciyle ilgili resmi bir açıklamayı kimse yapmıyor. Süreçle ilgili kamuoyuna açıklayamadıkları kararlar var. Anayasa referandumu sürecinde biz bunları söyledik. PKK ile pazarlık yapıldığını söyledik. Neyi taahhüt ettiler açıklasınlar dedik. Ama ne yazık ki kamuoyuna açıklanan hiçbir şey yok. Eskiden Türkiye’nin neresinde olursa olsun Türk bayrağına bir hakaret, bir saldırı yapıldığında 81 ilimizdeki vatandaşlarımız ayağa kalkar, tepkisini ortaya koyardı. Bugün gelinen durumda ne yazık ki artık kimse bu konuda duyarlı davranmıyor. Vatandaşlarımızın duyarlı davranmamasının nedeni AKP iktidarının uyguladığı politikalardır. Türkiye’de çözüm süreci adı altında bir şeyler yapılırken halkın iradesini oluşturan iktidar ve muhalefet partilerinin ortak bir yol haritası ortaya koyması gerekir. Bu süreçte ortak bir yol haritasının hazırlanmamasının temel nedeni AKP’nin Kürt kökenli vatandaşlarımızın oylarına talip olmasından kaynaklanıyor." diye konuştu.

'TÜRKİYE, DOĞU AKDENİZ'DEKİ KONTROLÜNÜ KAYBETTİ'

Türkiye’nin Suriye politikasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Türker, "Independent gazetesinin Ortadoğu uzmanı ve yazarı Robert Fisk, Suriye’de inceleme yaptıktan sonra verdiği bir röportajda, 'Özgür Suriye Ordusu diye bir organizasyon yok, hayalet bir ordudan söz ediliyor. Bu ordunun adı söylenenleri daha çok İstanbul’da kahve içmekle vakit geçirenler' diye tanımlıyor. Uluslararası camia Esed’in varlığını geçici de olsa kabul ettiği halde, iç politikadaki çatışmaya yansıması nedeniyle AKP ısrarla 'Esed gitmeli' diyor. Esed iki nedenden dolayı gitmez. Birincisi Suriye, İran için önemli, ikincisi ise Rusya Federasyonu’nun Akdeniz’de üs sahibi olduğu tek yer Suriye’dir. Türkiye, Suriye politikası yüzünden Doğu Akdeniz’deki kontrolünü kaybetmiş durumdadır." dedi.
CİHAN -   [1869140]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde medya73.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Siyaset Haberleri

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

  • Milli piyango sonuçları sorgula 2016 (www.mpi.gov.tr)Milli piyango sonuçları sorgula 2016Pek çok insanın hayallerini süsleyen 2016 Milli Piyango Yılbaşı çekilişi yapıldı. Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi yapıldı ve
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit cenazesine katıldıCumhurbaşkanı Erdoğan, şehitHakkari'nin Şemdinli ilçesinde PKK'lı teröristler ile çıkan çatışmada şehit olan Özel Harekatçı Komiser Ahmet Çamurun (45)
  • Yüksekova İlçe Jandarma Komutanlığı'na roketli saldırıYüksekova İlçe JandarmaHakkari'nin Yüksekova ilçesinde akşam saatlerinde iki ayrı bölgede meydana gelen patlamanın ardından PKK'lılar, İlçe Jandarma
  • Bahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu var Erdoğan, PKK, satılmış medya ve kalemlerBahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu varMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiyenin şu anda belirgin üç ana sorununun bulunduğunu açıkladı. Bahçeli, “Bunlardan birincisi
  • STK"lardan çözüm toplantısıSTKlardan çözüm toplantısıİstanbul'da bir araya gelen STK temsilcileri, Kürt meselesinin, silah bırakma meselesine indirgenmesinin yanlış olduğuna dikkat çekerek,

Son Eklenenler