Tüm Yurtta hava durumu

Tüm Yurtta hava durumu

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre ülkemiz genelinde yağış bekleniyor.

Tüm Yurtta hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara, İç Ege, Batı Akdeniz, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Manisa, Denizli, Sinop, Samsun, Ordu, Düzce, Zonguldak, Rize, Artvin, Kars, Ardahan, Iğdır, Ağrı, Muş, Bitlis, Şırnak ve Şanlıurfa çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinden itibaren İstanbul ve Kırklareli'nin kıyı kesimleri ile Balıkesir'in kuzey çevrelerinde kuvvetli olmak üzere, genellikle yağmur ve sağanak, İç Ege, Göller Yöresi, Kırklareli, Bilecik, Balıkesir, Artvin, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Muş ve Bitlis çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor, mevsim normallerinin altında seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı, yurdun doğu kesimlerinde güney ve batı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette; Marmara, Kıyı Ege, Karadeniz kıyıları ve Antalya Körfezi'nde kuvvetlice (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; akşam saatlerinden itibaren İstanbul ve Kırklareli'nin kıyı kesimleri ile Balıkesir'in kuzey çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin genellikle yağmur ve sağanak, akşam saatlerinden itibaren Bilecik ve Balıkesir çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinden itibaren İstanbul ve Kırklareli'nin kıyı kesimleri ile Balıkesir'in kuzey çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

BALIKESİR Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak, akşam saatlerinden itibaren kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinden itibaren kuzey kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. 10

BURSA Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 10

ÇANAKKALE Parçalı ve çok bulutlu, doğusu ile gece saatlerinden itibaren il geneli yağmur ve sağanak yağışlı 10

İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinden itibaren yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 11

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar, Manisa çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kıyı Ege'de kuzey yönlerden kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor. Gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde kar yağışlı 5

İZMİR Parçalı yer yer çok bulutlu 14

KUTAHYA Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde hafif kar yağışlı 6

UŞAK Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde hafif karla karışık yağmur ve kar yağışlı 8

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde Göller Yöresi'nin karla karışık yağmur, Antalya çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA Parçalı bulutlu 17

ANTALYA Parçalı yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 19

BURDUR Parçalı yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı 8

MERSİN Parçalı ve az bulutlu 18

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Sivas çevrelerinin, gece saatlerinde Eskişehir'in batı kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi, bölgenin kuzeyinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 8

ESKİŞEHİR Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde batı kesimleri kar yağışlı 6

KIRŞEHIR Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 6

KONYA Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 6

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Düzce ile ilk saatlerde Sinop çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi tahmin ediliyor.

BARTIN Parçalı ve çok bulutlu 10

BOLU Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 7

KARABÜK Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli 8

ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu 9

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Samsun, Ordu, Rize çevreleri ile Artvin'in kıyı kesimlerinin yağmurlu, Artvin'in iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; sabah saatlerinde kıyılarında batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-40 km/s) olarak esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BAYBURT Parçalı ve çok bulutlu 2

RİZE Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmurlu 11

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmurlu 11

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu 11

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Kars, Ardahan, Ağrı Iğdır, Muş, Bitlis ve Şırnak çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Şırnak çevrelerinde yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi, bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BITLIS Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı 2

ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sisli 2

ŞIRNAK Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yağmurlu 8

VAN Parçalı ve çok bulutlu 5

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu ile Şanlıurfa çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATMAN Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 11

DİYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 8

GAZİANTEP Parçalı ve çok bulutlu 11

ŞANLIURFA Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 12

DENİZLERDE HAVA

Karadeniz, Marmara ve Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6, öğle saatlerinden sonra 5 ila 7, Doğu Karadeniz'de batı ve güneybatı, batısında kuzeybatıdan 3 ila 5, sabah ilk saatlerde doğusunda 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m ,batısı ile ilk saatlerde doğusunda 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6, öğle saatlerinden sonra 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğu, güneyinde kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6, gece 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu,açıkları sağanak yağışlı Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğu, gece batısında güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.Yağış anında orta.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Çok bulutlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.

Medya73 -   [1870410]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde medya73.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Yaşam Haberleri

 • 2018 en güzel Regaip Kandili mesajları sms sözleri2018 en güzel Regaip Kandili mesajları sms sözleri

  Mübarek Regaip Kandili tüm Müslüman alemine kutlu olsun. Tüm Müslüman aleminin Allah'ın sonsuz rahmetinden yararlanması ve ibadet etmesi için sevap kapılarını açıyor. Bu güzel günde arkadaşlarınıza, ailenize

  01.01.2018 14:16
 • En Güzel Regaip Kandili Mesajları 2018 medya73.com'daEn Güzel Regaip Kandili Mesajları 2018 medya73.com'da

  Dinimiz için her gün, her an önemlidir ama bir yılın içinde öyle mübarek günler ve geceler vardır ki bunların değerini bilmek her inananın görevi olmalıdır. Bu Mübarek gecelerden biri de Regaip Kandili'dir. Peki

  01.01.2018 14:16
 • 2018 Kandil mesajları - Regaip Kandili duası ve Regaip Kandili önemi2018 Kandil mesajları - Regaip Kandili duası ve Regaip Kandili önemi

  Dinimiz için her gün, her an önemlidir ama bir yılın içinde öyle mübarek günler ve geceler vardır ki bunların değerini bilmek her inananın görevi olmalıdır. Bu Mübarek gecelerden biri de Regaip Kandili'dir. Peki

  01.01.2018 14:15
 • 2018 Regaip Kandili ne zaman idrak edilecek2018 Regaip Kandili ne zaman idrak edilecek

  Mübarek Üç Ayların ilk Cuma gecesi olarak kutlanan Regaip Kandili Nedir? 2018 Regaip Kandili ne zaman? İşte Regaip Kandili'nin anlamı, Regaip Kandili mesajları, Regaib Kandilinde neler yapılır? Regaip Kandili Duası ve

  01.01.2018 14:14

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

 • Milli piyango sonuçları sorgula 2016 (www.mpi.gov.tr)Milli piyango sonuçları sorgula 2016Pek çok insanın hayallerini süsleyen 2016 Milli Piyango Yılbaşı çekilişi yapıldı. Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi yapıldı ve
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit cenazesine katıldıCumhurbaşkanı Erdoğan, şehitHakkari'nin Şemdinli ilçesinde PKK'lı teröristler ile çıkan çatışmada şehit olan Özel Harekatçı Komiser Ahmet Çamurun (45)
 • Yüksekova İlçe Jandarma Komutanlığı'na roketli saldırıYüksekova İlçe JandarmaHakkari'nin Yüksekova ilçesinde akşam saatlerinde iki ayrı bölgede meydana gelen patlamanın ardından PKK'lılar, İlçe Jandarma
 • Bahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu var Erdoğan, PKK, satılmış medya ve kalemlerBahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu varMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiyenin şu anda belirgin üç ana sorununun bulunduğunu açıkladı. Bahçeli, “Bunlardan birincisi
 • STK"lardan çözüm toplantısıSTKlardan çözüm toplantısıİstanbul'da bir araya gelen STK temsilcileri, Kürt meselesinin, silah bırakma meselesine indirgenmesinin yanlış olduğuna dikkat çekerek,

Son Eklenenler