Tamaylıgil: Kadınların hırsızlıklara 'dur' diyeceğinden şüphemiz yok

Tamaylıgil: Kadınların hırsızlıklara 'dur' diyeceğinden şüphemiz yok

CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil, Kurtuluş Savaşı sırasında, özgürlük ve bağımsızlık için cephede omuz omuza vererek destanlar yazan kadınların, bugün ülkemizin içinden geçtiği tehlikeli süreçte, oyları ile sandıkta yolsuzlara ve hırsızlara 'dur' diyeceklerinden hiç şüphesi olmadığını söyledi.

CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil, Kurtuluş Savaşı sırasında, özgürlük ve bağımsızlık için cephede omuz omuza vererek destanlar yazan kadınların, bugün ülkemizin içinden geçtiği tehlikeli süreçte, oyları ile sandıkta yolsuzlara ve hırsızlara 'dur' diyeceklerinden hiç şüphesi olmadığını söyledi.

CHP Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Mesajında "8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, Türkiye’de hiçbir zaman, bu dönem olduğu kadar özgürlük, demokrasi, adalet ve toplumsal barış arayışı içinde yaşanmamıştır.” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Sekreteri, mesajına şöyle devam etti: "Yürütmenin başında bulunanlar, on iki yıl boyunca yalanlar söyleyerek, halkın verdiği emanete ihanet etmişlerdir. Adalet ve Kalkınmayı, sadece kendi partilerinin baş harflerinden ibaret sayan AKP, bu gün ortaya saçılan kirli ilişkilerini aklamak için, toplumun bütün manevi değerlerini kullanmaktan kaçınmamıştır. Diktatör zihniyeti ile hareket eden Erdoğan, 'Benden sonra tufan' diyerek, meydanlarda minarelerin gölgesinde yalanlar söylemekten, kız kardeşlerimi siyasi rant aracı olarak kullanarak, halka hakaret etmekten çekinmemiştir. Kadın- erkek eşitliğine inanmayan, AKP, şimdi toplumun her kesimine uyguladığı ötekileştirme politikasını, biz kadınlar üzerinde uygulamak istiyor. Kadının bedeni, kıyafeti ve sosyal hayatı üzerindeki özgür karar alma hakkını yok etmeye çalışanlara, en büyük hesabı Cumhuriyet kadınları soracaktır. Kurtuluş Savaşı sırasında, özgürlük ve bağımsızlık için cephede omuz omuza vererek destanlar yazan kadınlarımızın, bu gün ülkemizin içinden geçtiği tehlikeli süreçte, oyları ile sandıkta yolsuzlara ve hırsızlara dur diyeceklerinden hiç şüphemiz yoktur. Kendi iktidarları döneminde kadına karşı artan şiddet olaylarının, binlerce kadın cinayetinin hesabını veremeyen AKP’nin son noktasını kadınlar koyacaktır. 'Dünyada her şey kadının eseridir' diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partili kadınlara bu gün her zamankinden daha büyük görevler düşmektedir. Ülkemizde, demokrasi, barış ve özgürlükler yeniden hakim olana kadar, onurlu mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz. Yolumuz açık olsun."
CİHAN -   [1691040]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde medya73.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Siyaset Haberleri

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

  • Milli piyango sonuçları sorgula 2016 (www.mpi.gov.tr)Milli piyango sonuçları sorgula 2016Pek çok insanın hayallerini süsleyen 2016 Milli Piyango Yılbaşı çekilişi yapıldı. Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi yapıldı ve
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit cenazesine katıldıCumhurbaşkanı Erdoğan, şehitHakkari'nin Şemdinli ilçesinde PKK'lı teröristler ile çıkan çatışmada şehit olan Özel Harekatçı Komiser Ahmet Çamurun (45)
  • Yüksekova İlçe Jandarma Komutanlığı'na roketli saldırıYüksekova İlçe JandarmaHakkari'nin Yüksekova ilçesinde akşam saatlerinde iki ayrı bölgede meydana gelen patlamanın ardından PKK'lılar, İlçe Jandarma
  • Bahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu var Erdoğan, PKK, satılmış medya ve kalemlerBahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu varMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiyenin şu anda belirgin üç ana sorununun bulunduğunu açıkladı. Bahçeli, “Bunlardan birincisi
  • STK"lardan çözüm toplantısıSTKlardan çözüm toplantısıİstanbul'da bir araya gelen STK temsilcileri, Kürt meselesinin, silah bırakma meselesine indirgenmesinin yanlış olduğuna dikkat çekerek,

Son Eklenenler