“Para sayma makinesi olanlar ve çöpten ekmek toplayanlar ülkesi haline geldik”

“Para sayma makinesi olanlar ve çöpten ekmek toplayanlar ülkesi haline geldik”

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Türkiye’nin bir taraftan para sayma makineleri olanlar ile diğer taraftan çöplerden ekmek toplayan, yırtık ayakkabılı insanların yaşadığı bir ülke haline geldiğini söyledi.

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Türkiye’nin bir taraftan para sayma makineleri olanlar ile diğer taraftan çöplerden ekmek toplayan, yırtık ayakkabılı insanların yaşadığı bir ülke haline geldiğini söyledi.

Yaptığı yazılı açıklamada 2013 yılında Türkiye’de ve bölgesinde yaşananları değerlendiren Olcay Kılavuz, ülkede açlık ve yoksulluk sınırının altında yüzbinlerce insan varken, birilerinin soyisimlerini yahut ilişkilerini kullanarak lüks ve sefahat içerisinde yaşamasını akli ve vicdani hiçbir gerekçeyle izah etmenin mümkün olmadığını kaydetti.
Kılavuz, “Bir tarafta paralarını saymak için makine alanlar mevcutken diğer tarafta karnını doyurmak için çöpten ekmek toplayan insanlarımız bulunmaktadır. Bir tarafta paraları ayakkabı kutusunda saklayanlar varken diğer tarafta yırtık ayakkabılarla kışı geçirmek zorunda olan insanlarımız mevcuttur. Böylesi bir gelir ve fırsat adaletsizliğinin kabul edilebilecek hiçbir yanı yoktur. Helal kazancın ve alın terinin her makamdan ve her rütbeden daha kıymetli olduğu bir sosyoekonomik düzenin sağlanması gerekmektedir. Yaşanan tüm bu gelişmelerin sonucunda kaybeden ülkemiz ve milletimiz olmuştur. 2013 yılında halkımızın refah ve mutluluğu sağlanamamış, ilerisi için bir ümit ışığı da doğmamıştır. Böylesine yüreklerimizi yakan, canımızı acıtan vahim bir manzarayla karşı karşıyayız. Büyük Türk milletinin ve devletinin bekasını tehlikeye atan bu gelişmelerin derin endişelerini yaşamaktayız.” ifadelerini kullandı.

Kılavuz, devlet kurumlarının birbiriyle çatıştığı, insanların fişleme ve soruşturmalarla yıldırıldığı, yetkilerin ve yetkililerin birbirine karıştığı böylesi bir manzaranın hukuk devletinden çok despotik bir yönetim tarzıyla ilişkilendirilebileceğine vurgu yaptı.
CİHAN -   [1609992]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde medya73.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Siyaset Haberleri

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

  • Milli piyango sonuçları sorgula 2016 (www.mpi.gov.tr)Milli piyango sonuçları sorgula 2016Pek çok insanın hayallerini süsleyen 2016 Milli Piyango Yılbaşı çekilişi yapıldı. Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi yapıldı ve
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit cenazesine katıldıCumhurbaşkanı Erdoğan, şehitHakkari'nin Şemdinli ilçesinde PKK'lı teröristler ile çıkan çatışmada şehit olan Özel Harekatçı Komiser Ahmet Çamurun (45)
  • Yüksekova İlçe Jandarma Komutanlığı'na roketli saldırıYüksekova İlçe JandarmaHakkari'nin Yüksekova ilçesinde akşam saatlerinde iki ayrı bölgede meydana gelen patlamanın ardından PKK'lılar, İlçe Jandarma
  • Bahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu var Erdoğan, PKK, satılmış medya ve kalemlerBahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu varMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiyenin şu anda belirgin üç ana sorununun bulunduğunu açıkladı. Bahçeli, “Bunlardan birincisi
  • STK"lardan çözüm toplantısıSTKlardan çözüm toplantısıİstanbul'da bir araya gelen STK temsilcileri, Kürt meselesinin, silah bırakma meselesine indirgenmesinin yanlış olduğuna dikkat çekerek,

Son Eklenenler