Meteorolojiden çok kuvvetli yağış uyarısı

Meteorolojiden çok kuvvetli yağış uyarısı

Meteorolojiden bu 2 için kritik hava durumu uyarısı. Rize ve Artvin için çok kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

Meteorolojiden çok kuvvetli yağış uyarısı

Yapılan son değerlendirmelere göre Marmara, Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Doğu Anadolu, Diyarbakır, Siirt, Batman, Mardin ve Hatay çevreleri ile ilk saatlerde Konya'nın kuzeyi, Afyonkarahisar, Uşak ve Kütahya çevrelerinde görülecek olan yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, sabah ve gece saatlerinde Batı Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ile Sivas çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli(21-75 kg/12 saat) olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hasisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Yurdun kuzey ve doğu kesimlerinde 1 ila 3 derece azalacağı, güneybatı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güneyli, Marmara'da kuzey ve doğu, Orta ve Doğu Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, doğu bölgeler ile Marmara'da yer yer kuvvetli(30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli(21-75 kg/12 saat) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, su baskını vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olamaları gerekmektedir.

SİS, BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzeydoğu yönlerden kuvvetli(30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

BALIKESİR Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 12

BURSA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 14

ÇANAKKALE Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 14

İSTANBUL  Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 13

EGE

Parçalı yer yer çok bulutlu, ilk saatlerde Uşak, Kütahya ile Afyonkarahisar çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde aralıklı yağmurlu 9

İZMİR Parçalı ve çok bulutlu sabah saatlerinde yer yer sisli 16

KÜTAHYA Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde aralıklı yağmurlu 10

USAK Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde aralıklı yağmurlu 10

AKDENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu Hatay çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağış Hatay'ın güney ilçelerinde ( Samandağ, Altınöz ve Yayladağ ) kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde Göller Yöresinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor

ADANA Parçalı bulutlu 19

ANTALYA Parçalı bulutlu 19

HATAY Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçecek. Yağış Hatay'ın güney ilçelerinde ( Samandağ, Altınöz ve Yayladağ ) kuvvetli olması bekleniyor. 17

MERSİN Parçalı ve az bulutlu 18

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzey ve doğusu ile Konya'nın kuzeyinin yağmur, sabah ve gece saatlerinde kuzeydoğusunun yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde güney ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, il geneli aralıklı yağmurlu 10

ESKİŞEHİR Parçalı ve çok bulutlu, il geneli aralıklı yağmurlu 9

KONYA Parçalı yer yer çok bulutlu, ilk saatlerde kuzey kesimleri aralıklı yağmurlu, sabah ve gece saatlerinde il geneli yer yer sisli 5

SİVAS Parçalı ve çok bulutlu, il geneli aralıklı yağmurlu, sabah ve gece saatlerinde yüksekleri yer yer karlakarışık yağmurlu 7

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı, sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinin yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

BARTIN Çok bulutlu ve yağmurlu 8

BOLU Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, sabah ve gece saatlerinde yüksekleri karla karışık yağmurlu 9

KARABUK Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu 9

ZONGULDAK Çok bulutlu ve yağmurlu 9

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Rize ile Artvin kıyılarında kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli(21-75 kg/ 12 saat) olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile sabah ve gece saatlerinde Orta Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ARTVİN Çok bulutlu, kıyıları kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olmak üzere il geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 10

RİZE Çok bulutlu, kıyıları kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olmak üzere il geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 14

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 11

TRABZON Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu 12

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu bölge genelinin yağışlı gececeği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur, doğusunda karlakarışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Rüzgarın öğle saatlerinden itibaren doğusunda güneyli yönlerden(30-50 km/saat) kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

ERZURUM  Parçalı ve çok bulutlu il geneli kar yağışlı 3

MALATYA Parçalı ve çok bulutlu, il geneli yağmurlu 10

TUNCELİ Parçalı ve çok bulutlu, il geneli yağmurlu yüksekleri karlakarışık yağmurlu 8

VAN Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve karlakarışık yağmurlu, sabah ve gece saatlerinde kar yağışlı 7

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı yer yer çok bulutlu, Diyarbakır, Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinin yağmurlu, yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve batı kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ADIYAMAN Parçalı bulutlu 13

DİYARBAKIR Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu 10

KİLİS  Parçalı ve az bulutlu 14

ŞANLIURFA Parçalı ve az bulutlu 15

DENİZLERDE HAVA

Marmara ve Van gölünde fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 gece 4 ila 6, Doğu Karadeniz' de batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6 zamanla 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, yer yer 2,5m. Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar:Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6, akşam 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m. zamanla 2,5m. Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, kuzeyi sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6, öğleden sonra 5 ila 7, Güney Ege'de güney ve güneybatı zamanla güneydoğudan 2 ila 4 gece 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, kuzeyi 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, doğusu sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve kuzeybatı zamanla güneybatıdan 2 ila 4, Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgâr: Batı ve güneybatıdan 4 ila 6 akşam saatlerinden sonra 5 ila 7kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m. akşam yer yer 1,5 ila 2,0m. Görüş: İyi.

Medya73 -   [1872569]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde medya73.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Yaşam Haberleri

 • 2018 en güzel Regaip Kandili mesajları sms sözleri2018 en güzel Regaip Kandili mesajları sms sözleri

  Mübarek Regaip Kandili tüm Müslüman alemine kutlu olsun. Tüm Müslüman aleminin Allah'ın sonsuz rahmetinden yararlanması ve ibadet etmesi için sevap kapılarını açıyor. Bu güzel günde arkadaşlarınıza, ailenize

  01.01.2018 14:16
 • En Güzel Regaip Kandili Mesajları 2018 medya73.com'daEn Güzel Regaip Kandili Mesajları 2018 medya73.com'da

  Dinimiz için her gün, her an önemlidir ama bir yılın içinde öyle mübarek günler ve geceler vardır ki bunların değerini bilmek her inananın görevi olmalıdır. Bu Mübarek gecelerden biri de Regaip Kandili'dir. Peki

  01.01.2018 14:16
 • 2018 Kandil mesajları - Regaip Kandili duası ve Regaip Kandili önemi2018 Kandil mesajları - Regaip Kandili duası ve Regaip Kandili önemi

  Dinimiz için her gün, her an önemlidir ama bir yılın içinde öyle mübarek günler ve geceler vardır ki bunların değerini bilmek her inananın görevi olmalıdır. Bu Mübarek gecelerden biri de Regaip Kandili'dir. Peki

  01.01.2018 14:15
 • 2018 Regaip Kandili ne zaman idrak edilecek2018 Regaip Kandili ne zaman idrak edilecek

  Mübarek Üç Ayların ilk Cuma gecesi olarak kutlanan Regaip Kandili Nedir? 2018 Regaip Kandili ne zaman? İşte Regaip Kandili'nin anlamı, Regaip Kandili mesajları, Regaib Kandilinde neler yapılır? Regaip Kandili Duası ve

  01.01.2018 14:14

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

 • Milli piyango sonuçları sorgula 2016 (www.mpi.gov.tr)Milli piyango sonuçları sorgula 2016Pek çok insanın hayallerini süsleyen 2016 Milli Piyango Yılbaşı çekilişi yapıldı. Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi yapıldı ve
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit cenazesine katıldıCumhurbaşkanı Erdoğan, şehitHakkari'nin Şemdinli ilçesinde PKK'lı teröristler ile çıkan çatışmada şehit olan Özel Harekatçı Komiser Ahmet Çamurun (45)
 • Yüksekova İlçe Jandarma Komutanlığı'na roketli saldırıYüksekova İlçe JandarmaHakkari'nin Yüksekova ilçesinde akşam saatlerinde iki ayrı bölgede meydana gelen patlamanın ardından PKK'lılar, İlçe Jandarma
 • Bahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu var Erdoğan, PKK, satılmış medya ve kalemlerBahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu varMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiyenin şu anda belirgin üç ana sorununun bulunduğunu açıkladı. Bahçeli, “Bunlardan birincisi
 • STK"lardan çözüm toplantısıSTKlardan çözüm toplantısıİstanbul'da bir araya gelen STK temsilcileri, Kürt meselesinin, silah bırakma meselesine indirgenmesinin yanlış olduğuna dikkat çekerek,

Son Eklenenler