Malatya Toplum Gönüllüleri Birliği Derneği Ortak Basın Açıklaması Yaptı

Malatya Toplum Gönüllüleri Birliği Derneği Ortak Basın Açıklaması Yaptı

Malatya Toplum Gönüllüleri Birliği Derneği Basın Sözcüsü Ahmet Aygün, “Korku sömürü düzeninden beslenen kirli odakları harekete geçirmiş ve maalesef pis işbirlikleri ile istikrarımız bozularak kardeşlik hukuku zedelemek istenmiştir” dedi.

Malatya Toplum Gönüllüleri Birliği Derneği Ortak Basın Açıklaması YaptıMalatya Toplum Gönüllüleri Birliği Derneği Basın Sözcüsü Ahmet Aygün, “Korku sömürü düzeninden beslenen kirli odakları harekete geçirmiş ve maalesef pis işbirlikleri ile istikrarımız bozularak kardeşlik hukuku zedelemek istenmiştir” dedi.

Dernek binasında basın açıklamasını okuyan Toplum Gönüllüleri Birliği Derneği Basın Sözcüsü Ahmet Aygün, basın açıklamasını yaklaşık 50 sivil toplum kuruluşu adına yaptığını ifade ederek şunları söyledi:

“Ülkemizde son günlerde yaşanan olağanüstü problemlerin kaynağı, sebepleri, organizatörleri, finansörleri, tetikçileri, lobileri, hainleri, şebekeleri, yurt dışı işbirlikçileri, yeraltı örgütleri enternasyonal bağlantıları, medya uzantıları, uluslararası para piyasası aktörleri gibi daha onlarca aktörün yer aldığı pis işler olduğu ortadadır.

Ancak; Ülkemiz son 10 yıldır ekonomik kalkınmadan, demokratik hamlelere, eğitimden, özgürlüklere, hukuksal iyileştirmelere kadar dünya devletlerine model olmuştur. Ekonomi ve hukuk verilerini mukayeseli vererek zaman almak istemiyoruz.

Kentsel dönüşüm projesi ile yeni bakanlık kurularak, gecekondulaşmanın önüne geçilmiş, konut üretimine hız ve kalite getirilmiş, depreme dayanıklı okullar, hastaneler, binalar yapılarak insanımızın yaşam kalitesinin artması hedeflenmiştir.

Komşu ülkeler ile ekonomik doğalgaz ve petrol boru hatları görüşmeleri ile ucuz kaliteli ve dışa bağımlılığı azaltıcı anlaşmalar yapılmıştır.

Bu güzel gelişmelerle birlikte yüzyılın yatırımlarını hayata geçirerek dünya devlerini kıskandıracak hedefler ortaya koymuş ve hasta Türkiye gitmiş yerine dinamik nüfusu ve ekonomik yapısı ile güçlü Türkiye gelmiştir.

Meclisin sivil anayasa yapma çalışmalarının sonlanması, yeni sivil anayasa ile ülkemizin mükemmel bir sıçrama yapacağını gören şer odakları korkutmuştur. Bu korku sömürü düzeninden beslenen kirli odakları harekete geçirmiş ve maalesef pis işbirlikleri ile İstikrarımız bozularak kardeşlik hukuku zedelemek istenmiştir.

Halkımız olup bitenleri sosyal medyadan, gazetelerden, televizyonlardan takip etmekte ve pis ittifakların kirli emellerini çok iyi görmekte, Sabırla beklemektedir.

Biz Malatya Toplum Gönüllüleri Birliği Derneği Platformu olarak bu çirkin faaliyetlerde maalesef bazı hukuk adamlarının da adının geçmesine üzüldüğümüzü, kardeş kavgası çıkarmak isteyenlere fırsat vermeyeceğimizi, hukukun üstünlüğüne saygı duyan, masumiyet karinesini esas alan bir anlayışın egemen olmasını, ne zaman ve nerede olursa olsun Beyt-ül Mal'a el uzatan her kim olursa olsun hesabını vermesini, masum insanlara iftiralar atarak itibarsızlaştırılmasına gayret edenlerin, ülkemizi küçük düşürücü, aşağılayıcı, haksız ve yalan beyanların sahiplerinin de bulunarak hukuk önüne çıkarılmasını arzu ediyoruz.

Halk engin feraseti ile geçmişte olduğu gibi günü ve zamanı gelince gereken cevabı en demokratik şekilde vererek son sözü söyleyecektir.”
İHA -   [1610934]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde medya73.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Güncel Haberleri

 • Hangi ilde ramazan bayramı namazı saat kaçta 2018Hangi ilde ramazan bayramı namazı saat kaçta 2018

  15 Haziran 2018 Cuma Ramazan bayramının ilk günü. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından il il Ramazan bayramı namaz saatleri 2018 açıklandı. İşte illere göre 2018 ramazan bayramı namazı vakitleri...

  17.01.2018 14:22
 • e-Okul VBS girişi 2018 ve sınav sonuç ekranı!e-Okul VBS girişi 2018 ve sınav sonuç ekranı!

  E okul'da karne notları ve Takdir teşekkür hesaplama heyecanı yaşanıyor. 2018 E okul son yazılı notları, Eokul karne notları ve E okul taktir teşekkür hesaplama sistemi bu sayfada. İşte E okul veli bilgilendirme

  01.01.2018 14:32
 • En Güzel Cuma Mesajları 2018 sözleri bu sayfadaEn Güzel Cuma Mesajları 2018 sözleri bu sayfada

  Cuma günü bütün Müslümanların bayramıdır. Cuma gününüz mübarek olsun, Cuma gününde sevdiklerinize ve göndereceğiniz en güzel cuma mesajları 2018 bu sayfada derledik. İşte 2018 Cuma günü mesajları...

  01.01.2018 14:30
 • 2018 en güzel Cuma mesajları sms sözleri bu sayfada2018 en güzel Cuma mesajları sms sözleri bu sayfada

  En güzel Cuma Mesajları 2018. Cuma günü sevdiklerinize gönderebileceğiniz birbirinden güzel Cuma Mesajları burada. İşte Cuma gününe yakışan en güzel Cuma sms mesajları, Cuma günü mesajları ...Hayırlı

  01.01.2018 14:29

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

 • Milli piyango sonuçları sorgula 2016 (www.mpi.gov.tr)Milli piyango sonuçları sorgula 2016Pek çok insanın hayallerini süsleyen 2016 Milli Piyango Yılbaşı çekilişi yapıldı. Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi yapıldı ve
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit cenazesine katıldıCumhurbaşkanı Erdoğan, şehitHakkari'nin Şemdinli ilçesinde PKK'lı teröristler ile çıkan çatışmada şehit olan Özel Harekatçı Komiser Ahmet Çamurun (45)
 • Yüksekova İlçe Jandarma Komutanlığı'na roketli saldırıYüksekova İlçe JandarmaHakkari'nin Yüksekova ilçesinde akşam saatlerinde iki ayrı bölgede meydana gelen patlamanın ardından PKK'lılar, İlçe Jandarma
 • Bahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu var Erdoğan, PKK, satılmış medya ve kalemlerBahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu varMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiyenin şu anda belirgin üç ana sorununun bulunduğunu açıkladı. Bahçeli, “Bunlardan birincisi
 • STK"lardan çözüm toplantısıSTKlardan çözüm toplantısıİstanbul'da bir araya gelen STK temsilcileri, Kürt meselesinin, silah bırakma meselesine indirgenmesinin yanlış olduğuna dikkat çekerek,

Son Eklenenler