Koza Altın'dan Rıza Sarraf ve Cerrattepe açıklaması

Koza Altın'dan Rıza Sarraf ve Cerrattepe açıklaması

Koza Altın İşletmeleri, Rıza Sarraf'a altın sattığı iddialarını yalanladı. Şirket, Artvin Cerrattepe Madeni ihalesine de girmediğini vurguladı.

Koza Altın İşletmeleri, Rıza Sarraf'a altın sattığı iddialarını yalanladı. Şirket, Artvin Cerrattepe Madeni ihalesine de girmediğini vurguladı.

Koza Altın İşletmeleri, hakkında çıkan iddialara hem basın açıklaması, hem de Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı açıklamayla cevap verdi. Şirketten yapılan basın açıklamasında şöyle denildi:

"Bugün Yeni Şafak gazetesinde şirketimiz Koza Altın İşletmeleri ve Akın İpek ile ilgili çıkan haber çok önemlidir. Bu haberi vicdan sahibi olan tüm kamuoyunun dikkatle okuması gerekir. Son dönemde sadece işini yapan, görevini yerine getiren masum kurum ve insanlara karşı uygulanan iftira ve karalamalara tarihi bir örnektir.

Aynı üslupla kendilerine cevap verecek değiliz. Fakat gerçekleri açıklamak mecburiyeti vardır.

Şirketimiz bir madencilik şirketidir, altın ticareti yapmaz, bugüne kadar hiç yapmamıştır. Şirketimizin tüm üretimi Borsa İstanbul Kıymetli Madenler Piyasası'nda resmi olarak satılmaktadır, bu satışın dışında hiç bir satışı yoktur.

Rıza Sarraf veya şirketleri ile, altın ticaretiyle uzaktan yakından veya dolaylı olarak ne kurumsal ne de bireysel hiç bir ilgi ve alakamız da yoktur. Kendisini tanımayız.

Şirketimiz kendi öz risk sermayesi ile çalışan ve aramalardan başlayarak madencilik yapan bir kuruluştur ve tüm yasal mevzuata hassasiyetle uyar.

Sondajlarla rezervi belirlenmemiş ruhsat sahalarının kayda değer bir kıymeti yoktur. Bununla birlikte Türkiye Cumhuriyeti tarihinde rezervi yabancı şirketler tarafından sondajlarla belirlenmiş, devlet eliyle satılmış tek altın madeni vardır, bu da Yeni Şafak gazetesinin bahsettiği Artvin Cerrattepe Madeni'dir.

Şirketimiz bu ihaleye de girmemiştir.

Kamuoyuna saygılarımızla..."

Koza Altın İşletmeleri tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada da şöyle denildi:

"Bugün Yenişafak gazetesinde yer alan bir haberde şirketimiz ve yönetim kurulu başkanımız Sayın Akın İpek hakkında tamamen gerçekdışı ve asılsız haber ve bilgilere yer verilmiştir.

Şirketimizin ve/veya grup şirketlerinin altın ithalatı sözkonusu olmadığı gibi ürettiğimiz altınların tamamı 26350 nolu Tebliğ uyarınca Borsa İstanbul Kıymetli Madenler Piyasası aracılığı ile satılmaktadır. Tüm işlemler Borsa İstanbul tarafından tescil edilmekte ve kayıtları tutulmaktadır. Belirlenmiş kişilere satış yapılması mümkün değildir.
Şirketimiz bir madencilik şirketidir, bu güne kadar hiç altın ticareti yapmamıştır. Haberde adı geçen kişilerle kurumsal yada bireysel olarak altın ticareti ve/veya herhangi bir konuda ilişkimiz olmamıştır.

Şirketimiz kendi öz risk sermayesi ile çalışan ve aramalardan başlayarak madencilik yapan bir kuruluştur ve tüm yasal mevzuata hassasiyetle uyar.

Kamuoyunun bilgilerine saygıyla sunarız."
CİHAN -   [1610422]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde medya73.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Ekonomi Haberleri

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

  • Milli piyango sonuçları sorgula 2016 (www.mpi.gov.tr)Milli piyango sonuçları sorgula 2016Pek çok insanın hayallerini süsleyen 2016 Milli Piyango Yılbaşı çekilişi yapıldı. Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi yapıldı ve
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit cenazesine katıldıCumhurbaşkanı Erdoğan, şehitHakkari'nin Şemdinli ilçesinde PKK'lı teröristler ile çıkan çatışmada şehit olan Özel Harekatçı Komiser Ahmet Çamurun (45)
  • Yüksekova İlçe Jandarma Komutanlığı'na roketli saldırıYüksekova İlçe JandarmaHakkari'nin Yüksekova ilçesinde akşam saatlerinde iki ayrı bölgede meydana gelen patlamanın ardından PKK'lılar, İlçe Jandarma
  • Bahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu var Erdoğan, PKK, satılmış medya ve kalemlerBahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu varMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiyenin şu anda belirgin üç ana sorununun bulunduğunu açıkladı. Bahçeli, “Bunlardan birincisi
  • STK"lardan çözüm toplantısıSTKlardan çözüm toplantısıİstanbul'da bir araya gelen STK temsilcileri, Kürt meselesinin, silah bırakma meselesine indirgenmesinin yanlış olduğuna dikkat çekerek,

Son Eklenenler