Kılıçdaroğlu"nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Kılıçdaroğlu"nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajında, “Türkiye’nin aydınlık geleceğindeki en belirgin imzanın sahibi de hiç şüphesiz kadınlarımız olacaktır. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun! Kadınlarımızın mücadelesi yürüdüğümüz zorlu yolu aydınlatsın“ dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajında, “Türkiye’nin aydınlık geleceğindeki en belirgin imzanın sahibi de hiç şüphesiz kadınlarımız olacaktır. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun! Kadınlarımızın mücadelesi yürüdüğümüz zorlu yolu aydınlatsın“ dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Cumhuriyetin tarihinin aynı zamanda aydınlık bir Türkiye için mücadele eden kadınların tarihi olduğunu bildiren Kılıçdaroğlu, “Kadınlarımız, toplumsal hayatta üstlendikleri rollerle sadece ülkemizin gelişmesine omuz vermemişler, aynı zamanda bölge ülkelerindeki hemcinslerine örnek olmuşlardır.

Kadınlarımızın Ulusal Kurtuluş Savaşı’ndan günümüze kadar ilerleme, eşitlik ve özgürlükten yana attıkları kararlı ve cesur adımlar; diktatörlüğe ve onun her alandaki baskılarına karşı direndiğimiz bu günlerde mücadelemizi yükseltmekte ve geleceğimize dair umutlarımızı artırmaktadır” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, mesajında şunları kaydetti:

“21. Yüzyılın Türkiye’sinde kadınlarımızı eve hapsedecek, onları tüketecek ve köleleştirecek her türlü girişim yenilgiye mahkumdur. Adalet, eşitlik ve özgürlük meşalesinin yılmaz taşıyıcıları olan kadınlarımız bütün baskılara karşı çıkarak ülkemizi aydınlatmaya ve toplumsal ilerlemenin itici gücü olmaya devam edeceklerdir. Kadınlarımızı eve hapsetmeyi amaçlayan eğitim sistemini ve esnek çalışma planlarını, kadına karşı şiddeti yücelten anlayışı ve onları çocuk yaşta gelin yapan, yoksulluğa mahkum eden zihniyeti omuz omuza mücadele ederek yeneceğiz. Evde, işte, sokakta, siyasette ve hayatın diğer tüm alanlarında kadınlarımız özgürleşecektir. Kadınlarımız özgürleştikçe Türkiye özgürleşecektir. Cumhuriyet Halk Partisi kadınlarımızın mücadelesine somut katkılar yapmaya devam etmektedir. Yüzde 33 kadın kotasının sadece bir başlangıç olduğunu belirtmek isterim. Bugün geldiğimiz noktayı daha ileriye taşıyabilmek için bütün kadınlarımızı evlerinden çıkmaya, siyasete katılmaya ve seslerini yükseltmeye çağırıyorum. Sosyal haklar, eşitlik ve özgürlük mücadelesinin adresi olan Cumhuriyet Halk Partisi kadınlarımızın katılımıyla daha da güçlenecektir. Toplumumuzun cinsiyet eşitliğini içselleştiren bir kültüre erişmesi ana hedefimiz olmalıdır.”

Kadınlarımızın barışa, hukuka, ülkemizin geleceğine ve doğasına sahip çıkacaklarına ilişkin inancının tam olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Dünya tarihi, Rosa Parkslardan Nene Hatunlara, Behice Boranlardan Gezi Parkı eylemlerinde kaybettiğimiz çocuklarımızın annelerine, kadınların yenilmez gücüne tanıktır. Türkiye’nin aydınlık geleceğindeki en belirgin imzanın sahibi de hiç şüphesiz kadınlarımız olacaktır. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun! Kadınlarımızın mücadelesi yürüdüğümüz zorlu yolu aydınlatsın” ifadelerini kullandı.
İHA -   [1690832]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde medya73.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Siyaset Haberleri

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

  • Milli piyango sonuçları sorgula 2016 (www.mpi.gov.tr)Milli piyango sonuçları sorgula 2016Pek çok insanın hayallerini süsleyen 2016 Milli Piyango Yılbaşı çekilişi yapıldı. Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi yapıldı ve
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit cenazesine katıldıCumhurbaşkanı Erdoğan, şehitHakkari'nin Şemdinli ilçesinde PKK'lı teröristler ile çıkan çatışmada şehit olan Özel Harekatçı Komiser Ahmet Çamurun (45)
  • Yüksekova İlçe Jandarma Komutanlığı'na roketli saldırıYüksekova İlçe JandarmaHakkari'nin Yüksekova ilçesinde akşam saatlerinde iki ayrı bölgede meydana gelen patlamanın ardından PKK'lılar, İlçe Jandarma
  • Bahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu var Erdoğan, PKK, satılmış medya ve kalemlerBahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu varMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiyenin şu anda belirgin üç ana sorununun bulunduğunu açıkladı. Bahçeli, “Bunlardan birincisi
  • STK"lardan çözüm toplantısıSTKlardan çözüm toplantısıİstanbul'da bir araya gelen STK temsilcileri, Kürt meselesinin, silah bırakma meselesine indirgenmesinin yanlış olduğuna dikkat çekerek,

Son Eklenenler