'Kaynağı belli olmayan para toplama alışkanlığınızdan vazgeçin'

'Kaynağı belli olmayan para toplama alışkanlığınızdan vazgeçin'

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nun 14. birleşimi saat 14.00'de yoklamasız açıldı. Birleşimi Güldal Mumcu yönetiyor.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nun 14. birleşimi saat 14.00'de yoklamasız açıldı. Birleşimi Güldal Mumcu yönetiyor.

Genel Kurul'da söz alan MHP Mersin Milletvekili Ali Öz, son günlerde basında yer alan bir habere göre Millî Eğitim Bakanlığının 'il millî eğitim müdürlerine bir tebligat yayınlayarak okullardan, okul ailelerinden, okuldaki çocuklarından İnsani Yardım Vakfı'na (İHH) para bağışlamasını talep ettiği' şeklinde iddialar olduğunu ifade etti. Öz, "Hükûmetiniz olarak bu iddialara cevap vermek zorundasınız. Bu şekilde, kaynağı nereden geldiği belli olmayan, nereye gideceği belli olmayan bir para toplama alışkanlığınızdan vazgeçmenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Daha önce bunun benzerini yaptınız. Birtakım olaylarla Türkiye tanışma fırsatı buldu sayenizde. Eğer böyle bir uygulama yoksa Millî Eğitim Bakanlığının bunu acil bir şekilde açıklamasını talep ediyorum." dedi.

CHP Erzincan Milletvekili Muharrem Işık, şehrin sorunlarını dile getirdi. Cumhurbaşkanlığı bütçesine yüzde 99 zam yaparken, şekere tonda 13 TL zammın çok görüldüğünü ifade eden Işık, "Kaçak saraylara elektrik parası olarak 8.5 trilyon hesaplanırken, çiftçinin elektriğini ucuzlatmadınız, günü geldiğinde kapattınız. Erzincan'da, eğer AKP'liyseniz işsizlik sorunu yok ama CHP'li, MHP'li, HDP'li ya da AKP'ye sadece oy veren ama biraz da bazen haksızlıklara ses çıkaran biriyse kesinlikle o da işe giremez, iş yok. Hükûmetin ve hükûmetin belediyelerinin rant ve kat sevdalarını biliyoruz zaten. Erzincan'da da tüm arsa ve boş alanlar ranta açılmaya çalışılıyor. Eski terminal, yeni devlet hastanesinin yerine göz dikmişler, birilerine peşkeş çekmek için uğraşılıyor. Hastanenin yerini almak için yine baskılar oluşturuldu, terminal aynı şekilde oluşturulmaya başlandı. Araştırma hastanesine ek bina yapılmıyor. Devlet hastanesinin acil kısmı yıkılmıştı, oraya söz verdiler. Yenisi yapılacak diye, ne yazık ki yapılmıyor. Ergani Dağı'na trilyonlarca para harcandı, 4 otel yapılacaktı ama hiç kimse gelip yapmıyor. Erzincan'ın her yerinde mantar gibi TOKİ'ler fışkırıyor, kalitesiz binalar yapılıyor, maliyeti çok yüksek çıkıyor. Bayırbağ'da, Üzümlü'de yapılanlar şu anda elde kaldı, kendiliğinden çekim yaptılar. Tabii, bunların hepsini söylediğimiz zaman levh-i mahfuz deyip geçiyoruz. Ne yazıyorsa ona göre işimizi yapıyoruz." şeklinde konuştu.

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri de "Kobani'yi bahane ederek çetelere sokakları Kobani'ye çevirin talimatı veren HDP, sokaklardaki terörü örgütleyen KCK 6-7 Ekimde iş yerlerini yağmalatmış, 50'ye yakın vatandaşın da ölümüne sebep olmuşlardır. Üç gün boyunca 'Öldürün, saldırın, yakın, yıkın.' çağrıları bu merkezler tarafından icra edilmiştir. Kentleri savaş alanına çeviren ya da çevrilme talimatı verenlerden AKP iktidarı hesap soramamaktadır. Seçimlerin yaklaşması yüzünden AKP, kamu düzenini altüst eden çetelere karşı harekete geçmemektedir. İktidar, yasa dışı ve canice yöntemlerle bölgede otorite tesis etmeye çalışan KCK'nın işlediği suçlara karşı gereğini yapmayarak aslında bu suça ortak olmaktadır. AKP ya devlet gibi sorumluluk içinde davranmalı ya da bu milletin yakasından düşmelidir." ifadelerini kullandı.
CİHAN -   [1866898]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde medya73.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Siyaset Haberleri

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

  • Milli piyango sonuçları sorgula 2016 (www.mpi.gov.tr)Milli piyango sonuçları sorgula 2016Pek çok insanın hayallerini süsleyen 2016 Milli Piyango Yılbaşı çekilişi yapıldı. Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi yapıldı ve
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit cenazesine katıldıCumhurbaşkanı Erdoğan, şehitHakkari'nin Şemdinli ilçesinde PKK'lı teröristler ile çıkan çatışmada şehit olan Özel Harekatçı Komiser Ahmet Çamurun (45)
  • Yüksekova İlçe Jandarma Komutanlığı'na roketli saldırıYüksekova İlçe JandarmaHakkari'nin Yüksekova ilçesinde akşam saatlerinde iki ayrı bölgede meydana gelen patlamanın ardından PKK'lılar, İlçe Jandarma
  • Bahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu var Erdoğan, PKK, satılmış medya ve kalemlerBahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu varMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiyenin şu anda belirgin üç ana sorununun bulunduğunu açıkladı. Bahçeli, “Bunlardan birincisi
  • STK"lardan çözüm toplantısıSTKlardan çözüm toplantısıİstanbul'da bir araya gelen STK temsilcileri, Kürt meselesinin, silah bırakma meselesine indirgenmesinin yanlış olduğuna dikkat çekerek,

Son Eklenenler