İnzar Dergisi Ocak sayısı çıktı

İnzar Dergisi Ocak sayısı çıktı

Aylık ilim ve kültür dergisi İnzar'ın Ocak sayısı çıktı. 10 yılını geride bırakan İnzar 112. sayısında "Cahiliyenin adetlerini taklit hastalığı"nı dosya konusu olarak işlenmiş. Dergi bu ay okurları için araştırmacı-yazar Hasan Sabaz ile bir röportaj gerçekleştirmiş.

İnzar Dergisi Ocak sayısı çıktıİSTANBUL - Aylık ilim ve kültür dergisi İnzar'ın Ocak sayısı çıktı. 10 yılını geride bırakan İnzar 112. sayısında "Cahiliyenin adetlerini taklit hastalığı"nı dosya konusu olarak işlenmiş.

Derginin editör yazısında; "İslam'ın kemali hakkında ne dostlardan ne de düşmanlardan bir itirazı olan olmamıştır. Hem akil hem de nakil İslam'ın kemaline şehadet etmektedirler. Öyle ise İslam olan bir ümmetin elindeki elmaslara ehemmiyet vermeyip başkasının elindeki değersiz camlara ehemmiyet vermesi akıl kârı mıdır? Böyle bir şey düşünülebilinir mi? Biz akidemizi onların sapıklıkları ile kıyaslamaktan dahi imtina ederiz. Değerlerimizin cüz'i bir kısmına bin dört yüz yıl sonra ulaştıkları için bugün sevinçlerini yere göğe sığdıramıyorlar. Bizde hak-hukuk varken onlarda sadece kanunlar var ve hiçbir zaman mükemmel bir hakkaniyete ulaşmış değillerdir" sözlerine yer verilmiş.

Derginin Ocak sayısında işlenen konularına özetle bakacak olursak; Mehmet Şenlik, Mehmet Emin Özmen ve Abdurrahim Güneş cahiliye adetlerinin başta yılbaşı olmak üzere hakikatlerini ve yaptığı tahribatları izah etmişler. Faruk Hamza da bir toplumun mümin bir toplum olabilmesi için Müslüman'ca yaşaması gerektiğini Hucurat Suresi 14. ayet-i kerimenin tefsiri doğrultusunda işlemiş. Mehmet Beşir Varol ise davette hikmet çerçevesinde hareket edilmesi gerektiğini ve bu bağlamda dikkat edilmesi gereken hususları işlemiş. (Hamdullah Sevim - İLKHA)
İLKHA -   [1609684]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde medya73.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Kültür Sanat Haberleri

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

  • Milli piyango sonuçları sorgula 2016 (www.mpi.gov.tr)Milli piyango sonuçları sorgula 2016Pek çok insanın hayallerini süsleyen 2016 Milli Piyango Yılbaşı çekilişi yapıldı. Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi yapıldı ve
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit cenazesine katıldıCumhurbaşkanı Erdoğan, şehitHakkari'nin Şemdinli ilçesinde PKK'lı teröristler ile çıkan çatışmada şehit olan Özel Harekatçı Komiser Ahmet Çamurun (45)
  • Yüksekova İlçe Jandarma Komutanlığı'na roketli saldırıYüksekova İlçe JandarmaHakkari'nin Yüksekova ilçesinde akşam saatlerinde iki ayrı bölgede meydana gelen patlamanın ardından PKK'lılar, İlçe Jandarma
  • Bahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu var Erdoğan, PKK, satılmış medya ve kalemlerBahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu varMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiyenin şu anda belirgin üç ana sorununun bulunduğunu açıkladı. Bahçeli, “Bunlardan birincisi
  • STK"lardan çözüm toplantısıSTKlardan çözüm toplantısıİstanbul'da bir araya gelen STK temsilcileri, Kürt meselesinin, silah bırakma meselesine indirgenmesinin yanlış olduğuna dikkat çekerek,

Son Eklenenler