Hdp Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü:

Hdp Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü:

HDP Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü, kamuoyunda “Torba Yasa” olarak bilinen kanun teklifinin Meclis'e getirilmesinin, Anayasa’ya aykırı olduğunu belirterek, "İnternetin özgür olmadığı bir yerde, ilerlemeden bilginin paylaşımından söz edemeyiz" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü, kamuoyunda “Torba Yasa” olarak bilinen kanun teklifinin Meclis'e getirilmesinin, Anayasa’ya aykırı olduğunu belirterek, "İnternetin özgür olmadığı bir yerde, ilerlemeden bilginin paylaşımından söz edemeyiz" dedi.

TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Ali İsmail Korkmaz’ın davasının Kayseri’ye kaçırıldığını savunan Kürkçü, “Bu dava nereye kaçırılırsa kaçırılsın, nasıl görülmeye çalışılırsa çalışılsın, bu dava katillerin cezalandırılacağı şekilde sonuçlanıncaya kadar, takipçisi olacağız” dedi.

Torba Yasa’ya yönelik eleştirilerde bulunan HDP Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü, “Bu hafta konuşulacağı var sayılan yasanın, meclise getirmesinin hukuka ve anayasaya aykırı olduğunu söylemek isterim. Bu yönüyle yasanın ele alınması, AK Parti’nin son dönemdeki yasa değişiklikleriyle gece yarısı baskını, kapma, kaçırma ile görüşülmek istenmesine karşıyız. Yasanın bu şartlar altında görüşülemeyeceğini dile getireceğiz. İnternet kullanıcılarının hepsini, bu yasaya karşı el ele mücadele etmeye çağırıyoruz. İnternetin özgür olmadığı bir yerde, ilerlemeden bilginin paylaşımından söz edemeyiz. Türkiye böyle bir geriliğe, gericiliğe, halka düşman uygulamaya mecbur değildir” diye konuştu.
İHA -   [1650340]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde medya73.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Siyaset Haberleri

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

  • Milli piyango sonuçları sorgula 2016 (www.mpi.gov.tr)Milli piyango sonuçları sorgula 2016Pek çok insanın hayallerini süsleyen 2016 Milli Piyango Yılbaşı çekilişi yapıldı. Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi yapıldı ve
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit cenazesine katıldıCumhurbaşkanı Erdoğan, şehitHakkari'nin Şemdinli ilçesinde PKK'lı teröristler ile çıkan çatışmada şehit olan Özel Harekatçı Komiser Ahmet Çamurun (45)
  • Yüksekova İlçe Jandarma Komutanlığı'na roketli saldırıYüksekova İlçe JandarmaHakkari'nin Yüksekova ilçesinde akşam saatlerinde iki ayrı bölgede meydana gelen patlamanın ardından PKK'lılar, İlçe Jandarma
  • Bahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu var Erdoğan, PKK, satılmış medya ve kalemlerBahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu varMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiyenin şu anda belirgin üç ana sorununun bulunduğunu açıkladı. Bahçeli, “Bunlardan birincisi
  • STK"lardan çözüm toplantısıSTKlardan çözüm toplantısıİstanbul'da bir araya gelen STK temsilcileri, Kürt meselesinin, silah bırakma meselesine indirgenmesinin yanlış olduğuna dikkat çekerek,

Son Eklenenler