Gürsel Tekin: Yayın yasağı, hırsızı koruma yasağıdır

Gürsel Tekin: Yayın yasağı, hırsızı koruma yasağıdır

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Sekteri Gürsel Tekin, 4 eski bakan hakkında kurulan soruşturma komisyonunun çalışmalarına getirilen yayın yasağı üzerinden AK Parti'yi eleştirdi. Yasağın, hırsızı koruma amaçlı olduğunu söyleyen Tekin, “Ne zamandan beri hırsızı koruma yasağı gelmiş ya? Siz hangi dine, imana bağlısınız yahu? Hadi hukuku ve insanı tanımıyorsunuz. İnançlarınıza saygınız yok mu ya?” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Sekteri Gürsel Tekin, 4 eski bakan hakkında kurulan soruşturma komisyonunun çalışmalarına getirilen yayın yasağı üzerinden AK Parti'yi eleştirdi. Yasağın, hırsızı koruma amaçlı olduğunu söyleyen Tekin, “Ne zamandan beri hırsızı koruma yasağı gelmiş ya? Siz hangi dine, imana bağlısınız yahu? Hadi hukuku ve insanı tanımıyorsunuz. İnançlarınıza saygınız yok mu ya?” dedi.

CHP Genel Sekteri Gürsel Tekin, partisinin Esenler ilçe örgütünün düzenlediği etkinlik kapsamında 'Kentsel Dönüşüm Mağdurları' ile bir araya geldi. Vatandaşların sıkıntılarını dinleyen Tekin, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Tekin, “17-25 Aralık’ın merkezi İstanbul’dur. Siz bakmayın o kutuya, onlar işin sembolik kısmıdır. Efendim saat bunlar işin hikaye tarafı. Ey Esenler vatandaşı 100 milyar doların sizin cebinizden nasıl çalındığını, nasıl yandaşlara ranta dönüştüğünü bilmeniz lazım. Yeter uyanın yazık, günah değil mi size?” diye konuştu.

'‘NE ZAMAN SIKIŞSALAR BİZİ CAMİYLE KANDIRIYORLAR'

1999 Marmara depreminden sonra deprem vergisi çıkarıldığını hatırlatan Tekin, “Bu paraların nerede olduğunu soranınız oldu mu? Lütfen kendimize soralım. Rahmetli Ecevit zamanında ayrılan yerlerin hiç biri şuanda yok bunlara ne oldu biliyor musunuz? Bunlar, damatlarda, çocuklarda, kardeşlerde, AKP’li vekillerde. Kimin malı? Bunlar milletin malı. Şimdi bu haramzadeler yarın koşa koşa Cuma mübarek gün camiye gidecekler. Cami ile bizi kandıracaklar. Bakın ne zaman sıkışsalar ne zaman bir kirlilik varsa bir cami tartışması vardır. İnsanlarımızın en duygusal alanlarını kendi kirli emellerinde kullanmak için.. Bunları tanıyacaksınız.” şeklinde konuştu.

TBMM'de 17 Aralık süreciyle bağlantılı olarak 4 eski bakan hakkında kurulan soruşturma komisyonunun çalışmalarının AK Parti tarafından sürekli engellendiğini aktardı. Şimdide komisyonunun çalışmalarına yayın yasağının getirildiğin hatırlatan Tekin, şunları dile getirdi: “17-25 Aralık rezaletine dayanamadılar. Komisyonun oluşmaması için 3 ay uğraştılar. Türkiye’deki kamuoyu ve uluslararası baskıya dayanamayınca zorunlu olarak seçimi bitirdiler. Tabi o ara bir komisyon oluşturdular. Komisyonun çalışmaması için ellerinden geleni yaptılar. Yetmedi CHP’li arkadaşlarımızın onurlu mücadelesine dayanamayıp bu sefer yasak getirdiler. Neye yasak getiriyorsunuz? Hırsızı koruma yasağı. Ne zamandan beri hırsızı koruma yasağı gelmiş ya? Siz hangi dine, imana bağlısınız yahu? Hadi hukuku ve insanı tanımıyorsunuz. İnançlarınıza saygınız yok mu ya? Ey Cemil Çiçek sen o komisyonun başkanısın. Nasıl olur da bir komisyon bakanı hiç kimseye sormadan komisyon kararı olmadan kendi başına böyle bir kararı alabilir? Eşkıya mısınız siz kardeşim? Hukuk tanımaz mısınız? Siz hangi yasağı getirirseniz getirin yemişim sizin yasağınızı. Bütün yasağınızı CHP olarak biz deleceğiz herkesten önce. Hani siz demiyor muydunuz kumpastır? Siz demiyor muydunuz iftiradır."

‘KAPSAMLI BİR YOLSUZLUK YASASI YAPALIM’

Kapsamlı bir yolsuzluk yasası yapalım diyen Tekin, “Simdi ben burada Sayın Davutoğlu’na çağrıda bulunmak istiyorum. Sayın Davutoğlu, bizim bütün araştırmalarımızda sizin bütün bu kirli çalışmaların içinde olmadığınızı biliyoruz. Biliyorum bu kirli işlerden sizde rahatsızsınız? Rahtlıkla CHP’nin senin yanında duracağı bir teklifte bulunuyorum. Gelin kapsamlı bir yolsuzluk yasası getirin. Hiç kimse ama hiç kimse belediyeler de dahil olmak üzere, kamu dahil olmak üzere bu işlere elini asla ve asla uzatamazsın. Öyle caydırıcı bir yasa olsun ki, gerekirse hırsızlık yapanlar müebbet yatsın. Çünkü yolsuzluk aynı zamanda yoksulluk demektir. Eğer bir ülkede yolsuzluk varsa bilin ki yoksullukta var.” ifadelerin kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın belediye başkanı olduğu dönemde halka ‘bende gece kondu da kaldım’ dediğini anlatan Tekin, “Hepsinin çocuklarının maşallah AVM’si var.” dedi Tekin sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu ne demektir burada yurttaşlarımız bir referans almışlardı. Yani her halde bu ülkenin belediye başkanının böyle bir sorunu varsa benim de sorunumu çözer anlayışıyla size oy verdi. Maşallah şimdi saraylarda oturuyor. İkinci kullandıkları şey; ‘komşum açken sen tok yatmayacaksın’ hiç aç AKP’li gördünüz mü? Ama bunların hepsini tanırız biz geçmiş yıllarda.” diye konuştu.
CİHAN -   [1871917]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde medya73.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Siyaset Haberleri

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

  • Milli piyango sonuçları sorgula 2016 (www.mpi.gov.tr)Milli piyango sonuçları sorgula 2016Pek çok insanın hayallerini süsleyen 2016 Milli Piyango Yılbaşı çekilişi yapıldı. Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi yapıldı ve
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit cenazesine katıldıCumhurbaşkanı Erdoğan, şehitHakkari'nin Şemdinli ilçesinde PKK'lı teröristler ile çıkan çatışmada şehit olan Özel Harekatçı Komiser Ahmet Çamurun (45)
  • Yüksekova İlçe Jandarma Komutanlığı'na roketli saldırıYüksekova İlçe JandarmaHakkari'nin Yüksekova ilçesinde akşam saatlerinde iki ayrı bölgede meydana gelen patlamanın ardından PKK'lılar, İlçe Jandarma
  • Bahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu var Erdoğan, PKK, satılmış medya ve kalemlerBahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu varMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiyenin şu anda belirgin üç ana sorununun bulunduğunu açıkladı. Bahçeli, “Bunlardan birincisi
  • STK"lardan çözüm toplantısıSTKlardan çözüm toplantısıİstanbul'da bir araya gelen STK temsilcileri, Kürt meselesinin, silah bırakma meselesine indirgenmesinin yanlış olduğuna dikkat çekerek,

Son Eklenenler