Van Merkez Hasar Tespit Sonuçları Listesi Sorgulama ~ Van Hasar Mahalleleri Tesbit Listesi

Van Merkez Hasar Tespit Sonuçları Listesi Sorgulama ~ Van Hasar Mahalleleri Tesbit Listesi

Van"lıların merakla beklediği Van Merkez mahalleler hasar tesbit raporları Van Valiliği web sayfasında açıklandı.Van hasar tespit listesi , van depremi hasar tespit listesi sonuçları açıklandı , van hasar tespit sonuçları bu sayfadan sorgula , van mahalle

Van"lıların merakla beklediği Van Merkez mahalleler hasar tesbit raporları Van Valiliği web sayfasında açıklandı.

23 Ekim 7,2 ve 9 Kasım 5,6 depremleri ile sarsılan vanda yapılan kesin hasar tespit sonuçları açıklandı.

Van merkezdeki mahallelerde yapılan incelemeler sonucu tamamlanan kesin hasar tespit sonuçları Van Valiliği web sayfasında yayınlandı. aşağıdaki linke tıklayarak bilgilerinizi doldurarak eviniz hakkında verilen raporu öğrenebilirsiniz.

Van Depremi Hasar Tespit Sonuçlarını öğrenmek için TIKLAYINIZ

Van Merkez Hasar Tesbit Listesindeki Mahalleler şöyle...

- MAHALLELER -

Abdurrahman Gazi,Akköprü,Alipaşa,Altıntepe,Bahçivan,Beyüzümü
Bostaniçi-Esendere,Bostaniçi-Gündoğdu,Bostaniçi-Şafak,Bostaniçi-Serhat,Bostaniçi-Yalımerez,Buzhane,Cevdetpaşa,Cumhuriyet,Emin Paşa,Esenler,Hacıbekir,Hafıziye,Halilağa,Hatuniye,İskele,İstanyon,
Karşıyaka,S.Fehim Arvasi,Şabaniye,Selimbey,Şemsibey,Şerefiye,
Serhat,Seyrantepe,Seyrantepe küçük Saray,Süphan,Vali Mithat Bey,Yalı,Yeni mahalleleri...

Başbakanlık Afet Ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Van'da kesin hasar tespit listelerinin askıya çıkarıldığını bildirdi.

AFAD'dan Başkan Vekili İ. Ejder Kaya imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, Van Merkez mahallelerine ait afetzede isim listelerinin 27 Aralık tarihinde mahalle muhtarlarına teslim edilip askıya çıkarıldığı belirtilerek, "Askıya çıkış tarihinden itibaren itiraz süresi 7269 Sayılı Kanun"un 13. Maddesi"ne göre 30 gün olup, itirazlar muhtarlıklara veya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne yapılacaktır. 30 gün içinde verilen itiraz dilekçeleri sonrasında; İtirazlar Hasar Tespit çalışmaları başlatılacaktır. Askıya çıkarılan afetzede isim listeleri http://www.van.gov.tr adresinden görülebilir." denildi.

- Van'da kesin hasar tespit çalışmaları tamamlandı -

Van'daki konteynerlerin de kesin hasar tespitinin sonuçlarına göre dağıtılacağını açıklayan Van Valisi Karaloğlu, Kesin Hasar Tespiti süreci başlamadan ve tespit süreci sırasında 2 kez yazılan idari yazışmalar sonucu teknik personel talep edilen Van Belediyesi'nden herhangi bir teknik personelin kesin hasar tespiti çalışmalarına katılmadığını aktardı.

Van'da yaşanan depremlerin ardından başlatılan kesin hasar tespiti 38 günlük çalışmanın ardından tamamlandı. 147 bin 675 bina, konut, iş yeri ve ahırın incelemeye tabi tutulduğunu belirten Van Valisi Münir Karaloğlu, 72 bin 242 bina, iş yeri, konut ve ahırın ağır hasarlı ve yıkık olduğunun tespit edildiğini aktardı.

Van Valisi Münir Karaloğlu depremlerin ardından hasar tespiti için yoğun bir çalışmanın yapıldığını ve bin 136 personelin ağır kış şartları ve soğuğa rağmen ev ev dolaşarak hasar tespit çalışmalarını yaptıklarını belirterek, tüm personele teşekkür etti. Kesin hasar tespiti çalışmalarının 22 Aralık 2011 tarihi itibariyle tamamlandığını belirterek, sonuçların bazılarının askıya çıktığını söyledi.

Van merkezde hasar tespit çalışmalarının tamamlandığını 27 Aralık Salı günü askıya çıkacağını belirten Van Valisi Karaloğlu, "Listelerin asılmasının ardından vatandaşın itiraz süreci başlayacak. Vatandaşlar listelere belirlenen okullarda görevlendirilen personellere dilekçe ile itiraz edebilecek. İtirazların ardından görevlendirdiğimiz 200 personel itirazların yapıldığı binaları inceleyerek kesin sonucu belirleyecek. Bu sürecin ardından biz oluşturduğumuz listelere göre vatandaşların nerelerde barındırılacaklarına karar vereceğiz. Bu sürecin ardından vatandaş sadece mahkemelere itiraz edebilecek ve İdare Mahkemeleri bu itirazları inceleyecek." dedi.

Van, Erciş, Edremit, köylerde hasar tespitinin 38 günlük çalışmanın ardından tamamlandığını söyleyen Van Valisi Karaloğlu şu bilgileri verdi:

"Van genelinde 162 bin 459 konutta inceleme yapıldı. Bunların 147 bin 675 tanesi değerlendirmeye tabi tutuldu. Buna göre Van'da 33 bin 16 bina, 28 bin 532 konut, 2 bin 440 işyeri ile 8 bin 254 ahır olmak üzere toplam 72 bin 242 mekân yıkık ve ağır hasarlı olarak tespit edilmiştir. Vatandaşların kalıcı konutlara yerleştirilmesi için çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. Şu anda bize 28 bin 532 konuta ihtiyacımız var. Yapımı devam eden konutlar bize yetmeyecek. Yeni konutların yapılması için master projesi çalışmaları devam ediyor. Konutlar için belirlenen alanlarla ilgili incelemeler devam ediyor. İncelemesi tamamlanan yerlerde konutların yapılması için TOKİ'ye bildirilecek. TOKİ de buralara konutların yapılması için ihale sürecini başlatacak. Başbakanımızın sözünü verdiği gibi Ağustos ayında konutların teslim edilmesi için yoğun bir çaba içindeyiz. Ayrıca listelere göre vatandaşlarımızı oluşturduğumuz konteyner kentlere yerleştireceğiz. 4 bin konteyner siparişi daha verdik."

Vali Karaloğlu, okulları da en kısa sürede açmak için çalışmaların sürdüğünü sözlerine ekledi.

Medya73 -   [836255]

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 yorum yapıldı

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde medya73.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Yerel Haberleri

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

  • Abdullah Öcalan Newroz MesajıAbdullah Öcalan Newroz MesajıPKK lideri Abdullah Öcalanın 2015 Newroz mesajı, Diyarbakırda gerçekleştirilen büyük Newroz kutlamasında HDP milletvekilleri Pervin
  • PYD Lideri Salih Müslim'den El-Nusra'ya 'birleşelim' çağrısıPYD Lideri Salih Müslim'denDemokratik Birlik Partisi (PYD) Eşbaşkanı Salih Müslim, El-Kaidenin Suriye kolu olarak bilinen El Nusra örgütüyle birleşmeyi önerdi.
  • Kasım ayı enflasyon rakamları açıklandıKasım ayı enflasyon rakamları2014 Kasım ayı enflasyon rakamları belli oldu. TÜFE yüzde 0,18 arttı, ÜFE yüzde 0,0,97 düştü
  • 160 ünlü ismi dinlemişler160 ünlü ismi dinlemişler2008-2009 yılları arasında sektörlerinin ileri gelen 160 ünlü isminin, “istihbari dinleme” adı altında, terör ve organize suç
  • En Büyük Rüşvet Kamu İhalesindeEn Büyük Rüşvet Kamu İhalesindeOECD, 400'ün üzerinde yolsuzluk ve rüşvet suçlamasını inceledi. En büyük rüşvet kamu ihalelerinde. En fazla rüşvetin döndüğü

Son Eklenenler