Davutoğlu: Bahçeli keşke Tunceli"ye gitmek için bizim çağrımızı beklemeseydi

Davutoğlu: Bahçeli keşke Tunceli"ye gitmek için bizim çağrımızı beklemeseydi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin TBMM’deki grup toplantısında yaptığı çağrıdan sonra Tunceli’ye giden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli için, "Ama keşke Tunceli’ye gitmek için bizim çağrımızı beklememiş olsaydı. Ama buna rağmen Tunceli ziyareti bence olumludur." dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin TBMM’deki grup toplantısında yaptığı çağrıdan sonra Tunceli’ye giden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli için, "Ama keşke Tunceli’ye gitmek için bizim çağrımızı beklememiş olsaydı. Ama buna rağmen Tunceli ziyareti bence olumludur." dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'da katıldığı 1. Uyuşturucu ile Mücadele Şurası sonrasında gazetecilerin sorularını cevapladı. Burada Davutoğlu’na, Bahçeli’nin Tunceli ziyareti ve kendisine yönelik yaptığı istifa çağrısı soruldu. Bahçeli’nin Tunceli ziyaretinden memnun olduğunu belirten Davutoğlu, tüm siyasi partilerin Türkiye’nin her tarafını ziyaret etmesini ve her yerde siyaset yapmasını istediklerini dile getirdi.

Bahçeli’nin ziyaretini 'Türk siyaseti açısından bir kazanç' olarak niteleyen Başbakan Davutoğlu, "Ama keşke Tunceli’ye gitmek için bizim çağrımızı beklememiş olsaydı. Keşke Tunceli'ye gittiğinde sadece Tunceli'ye bir mekan ziyareti yapmanın ötesinde Tuncelilerle kucaklaşabilme, onlarla göz göze bakarak konuşabilme imkanı ve cesareti bulmuş olsaydı. Ama bunlar olamamış olmasına rağmen Tunceli ziyareti bence olumludur." ifadelerini kullandı.

Davutoğlu, siyasilerin ülkenin her yerine gidebilmesinin bir kazanç olduğunu kaydederek, sözlerine şöyle devam etti: "Her halükarda bütün siyasilerin, ülkenin her yerine gidebilmesi siyaset için bir kazançtır. Bununla ilgili daha geniş değerlendirmeyi yarın kongremizde yapacağız. Ancak burada bir kez daha hala ziyaret devam ettiği için tahriklerden kaçınılması çağrısında bulunuyorum. Sayın Bahçeli'nin ziyareti dolayısıyla Tunceli'de her türlü güvenlik önlemi alınmıştır. Zaten özellikle, esnafın kepenkleri kapatması, diğer sosyal hiç iletişim imkanı olmaması sebebiyle bir şekilde alınması gereken tedbirler vardır. Tüm Tuncelili kardeşlerime, vatandaşlarıma tahriklere kapılınmaması ve bu ziyaretin veya diğer benzer ziyaretlerin de suhuletle gerçekleşmesi konusunda tavsiyede bulunuyorum."

Davutoğlu, Bahçeli'nin istifa çağrısı konusunda ise şunları söyledi: "İstifa çağrısını duymamıştım. Eğer böyle bir çağrı varsa bu Sayın Bahçeli'nin haddi de değil hakkı da değil. Biz yetkiyi milletimizden alırız. Türkiye'nin her yerindeki milletimizden ve gittiğimizde de Tunceli'de olduğu gibi halkımızla kucaklaşarak, Türkiye'nin her köşesinde hem sandıktan yetki alırız hem de her ziyaretimizde halkımızla kucaklaşarak onlardan yetkiyi gönülden gönüle alırız. O bakımdan 2015 seçimlerinde de herkes yetkinin kime verildiğini bir kez daha görecek."
CİHAN -   [1872295]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde medya73.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Siyaset Haberleri

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

  • Milli piyango sonuçları sorgula 2016 (www.mpi.gov.tr)Milli piyango sonuçları sorgula 2016Pek çok insanın hayallerini süsleyen 2016 Milli Piyango Yılbaşı çekilişi yapıldı. Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi yapıldı ve
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit cenazesine katıldıCumhurbaşkanı Erdoğan, şehitHakkari'nin Şemdinli ilçesinde PKK'lı teröristler ile çıkan çatışmada şehit olan Özel Harekatçı Komiser Ahmet Çamurun (45)
  • Yüksekova İlçe Jandarma Komutanlığı'na roketli saldırıYüksekova İlçe JandarmaHakkari'nin Yüksekova ilçesinde akşam saatlerinde iki ayrı bölgede meydana gelen patlamanın ardından PKK'lılar, İlçe Jandarma
  • Bahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu var Erdoğan, PKK, satılmış medya ve kalemlerBahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu varMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiyenin şu anda belirgin üç ana sorununun bulunduğunu açıkladı. Bahçeli, “Bunlardan birincisi
  • STK"lardan çözüm toplantısıSTKlardan çözüm toplantısıİstanbul'da bir araya gelen STK temsilcileri, Kürt meselesinin, silah bırakma meselesine indirgenmesinin yanlış olduğuna dikkat çekerek,

Son Eklenenler