Celalettin Güvenç"ten Taziye Ziyareti

Celalettin Güvenç"ten Taziye Ziyareti

AK Parti’den Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı olan Celalettin Güvenç, il merkezi ve Viranşehir ilçesinde bağlı köylerde bulunan bazı aileleri ziyaret ederek, taziyede bulundu.

Celalettin Güvenç"ten Taziye ZiyaretiAK Parti’den Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı olan Celalettin Güvenç, il merkezi ve Viranşehir ilçesinde bağlı köylerde bulunan bazı aileleri ziyaret ederek, taziyede bulundu.

Celalettin Güvenç, bazı parti yöneticileri ve Belediye Meclis Üyesi Yusuf Mert ile birlikte, Başbuğ ailesine taziye ziyaretinde bulunarak başsağlığı ve sabır diledi. Daha sonra Viranşehir İlçe Başkanı Celalettin Sayan ile birlikte Başköy’e geçen Güvenç, burada ise Pasçı ailesine, Germen köyünde de Güvercin ailesine taziyede bulundu. Köylülerle bir süre sohbet edip sorunlarını ve taleplerini dinleyen Güvenç, “Allah’ın izniyle seçim sonrası 1 Nisan 2014’ten itibaren çok hızlı bir şekilde ekiplerini kurup, öncelikli olarak köylerin mevcut sorunlarını çözmeye başlayacağız. Yol, su, elektrik sorunları giderilen köylerde artık alt yapı çalışmalarına başlayacağız. Bu köy, şu köy diye ayrım yapmadan bütün köylere hizmet götüreceğiz” dedi.

Viranşehir Anıt Köyü köy içi yollarında incelemelerde bulunup köylülerin taleplerini dinleyen Güvenç, köy içinin parke taşı döşemesine sevindiğini belirtirken, halen köy çıkışının stabilize olması nedeniyle utandığını ve 1 Nisan’dan sonra köy çıkışının da yapılacağı sözünü verdi.

Celalettin Güvenç, beraberindeki heyet ile birlikte Karakuzu Köyü’ne geçerek incelemede bulundu. Karakuzu Köyü’nde vatandaşlara hitap eden Güvenç, “Artık bizlerin çektiği sıkıntıyı çocuklarımız çekmesin. Eliniz yüreğinizde yaşamayın istiyoruz. Amacımız, analarımızın, bacılarımızın yol gözlememesi, ağlamamasıdır. Bu coğrafyada yaşayan 76 milyon insanın tamamının başı dik şekilde, ‘ben bu ülkenin birinci sınıf vatandaşıyım’ diye yaşamasını istiyoruz. Bugünlere gelmek kolay olmadı. Bunu çok iyi biliyorsunuz, benim yaşımdaki insanlara anlatmaya da gerek yok. Bizim kültürümüzde, inancımızda insana sevgi var. İnsana hoşgörü var, ‘yaradandan ötürü yaradılanı’ sevmek var. Ağa da olsan, bey de olsan, köylü de olsan, şehirli de olsan öldüğünde hesap vereceksin. Zengin de olsan, fakir de olsan, Kürt de olsan, Arap da olsan, Türk de olsan hesaptan kurtuluş yok” diye konuştu.

BAŞBAKAN ERDOĞAN’A ÖVGÜ

Yıllardır ülke üzerinde oyunlar oynandığı ve sıkıntılar yaşatıldığını belirten Güvenç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğa’nın tüm sıkıntılara göğüs gerdiğini ve pes etmediğini söyledi.

Celalettin Güvenç, şöyle devam etti:

“Biz Anadolu’ya sıkışmışız. Bu Anadolu’da halkımızı anlayacağımıza, halkımızı kucaklayacağımıza, halkımızın inançlarını, dilini, kültürünü yücelteceğimize kavga yolunu tercih etmişiz. Yolsuz, yolaksız, susuz, sağlık ocağı olmayan bir ülke haline gelmişiz. Cenabı Hak lütfetti, ben bunda kesinlikle Allah’ın muradı olduğuna inanıyorum, 2002’de bu ülkenin bir evladı, bir esnaf çocuğu Recep Tayyip Erdoğan çıktı. Ve, ‘fakirlik, yokluk, ayrımcılık, ötekileştirme, yoksulluk bu ülkenin kaderi olamaz artık.100 - 150 yıldır çektiğimiz acıları dindireceğiz. İnsanlarımızın tamamını kucaklamazsak çözüm olmaz. Bu ülkede yaşayan herkes kendini 1. sınıf vatandaş hissedecek. Devlet kapısında saygı görecek, devlet adamları, siyaset adamları bu millete hizmet etmeyi kendilerine şeref olarak görecek’ dedi. Bu Türkiye Cumhuriyetinde devlet anlayışında bir devrimdir. Bir devrin kapanması, yeni bir devrin açılmasıdır. Herkesin defterlerini açtığınızda herkesin çok sıkıntıları, çok günahları vardır. Bunları anlatmanın, konuşmanın gereği yok. Ama bu millet öyle mayası sağlam bir millet ki, samimiyeti, iyi niyeti, gayreti, adamdaki kahramanlığı gördü ve her geçen gün buna verdiği desteği arttırdı. Ondan da Allah razı olsun. Bütün ulusal güçler Amerika’sı, Rusya’sı, İsrail’i, sizlerin oyunu satması için, eğip bükmesi için her türlü faaliyeti yaptılar. Tehdit ettiler, şantaj yaptılar, partisini kapatmaya kalktılar, suikastlar yapmaya kalktılar ama O pes etmedi. “Allah’a bir can borcumuz var, o da bu millet için feda olur, emanete ihanet etmeyiz’ dedi. İşte sonunda 12 yıl sonra desteğiniz yüzde 50’yi geçti, akan kan durdu.” Barış süreciyle ilgili eleştirilere de cevap veren Güvenç, “Akan kanın durması çok önemli bir iş. Askerimiz, polisimiz, gencimiz birbirlerini vurmaktan, öldürmekten kurtuldu. Bu çok büyük bir nimet. ‘Efendim bunun bize 200 - 300 milyar dolar bedeli var’ diyorlar. Bunun bize bedelini, maddi manevi zararını hesaplamak mümkün değil arkadaşlar. Bir tek bomba patladığında bölgeye gelecek bütün yatırımlar, her şey iptal oluyor. Bunu nasıl hesaplayacaksınız. 6 ay silahlar susuyor, hafta sonlarında otellerde kalacak yer kalmıyor, her taraf tam doluyor inanın. Huzur olsa, güzellik olsa bizim bölgemiz tek başına hizmet sektöründen kendi kendini besler. İki kat nüfusu besler. Bu yolların kenarları, gözlemeciler, parklar, oyun alanları, Şırnak’a, Musul’a kadar, Erbil’e, Kerkük’e kadar güllük gülistanlık olur. Her yer, herkes yapıyor da biz niye yapamayalım. Bunlar dediğim gibi iyi niyetle oldu. Çok bir şey yapmadık. Samimiyetle milletin önüne çıktık, ‘emrinizdeyiz kardeşim. Çocuklarımızın geleceği bundadır’ dedik. Samimiyetle insanları kucaklamazsanız, samimiyetle insanların dinine, diline, kültürüne saygı göstermezseniz, gelecek yok.”

HİZMETİN KÜRDÜ, ARABI OLMAZ

Şanlıurfa’nın Büyükşehir olduğunu hatırlatan Güvenç, artık tüm ilçelerinde büyükşehirden yönetileceğini ifade etti.

Seçilecek meclis üyelerinin milletvekili gibi olacağını belirten Celalettin Güvenç, “Atanmış olmamıza rağmen her gittiğimiz yerde ‘artık kucaklaşma zamanı’ dedik. Bundan sonra Urfalılar, Viranşehirliler dediler ki, ‘Gel sen hem hakem ol, aşiretli olanı da aşiretsiz olanı da kucakla. Viranşehir’e de, Birecik’e de aynı gözle bak. Anıt köylülerini de kucakla. Ceylanpınar’ın Muratlı’sını da kucakla. Dikili’sini de kucakla. Bakımlı’ya da aynı gözle bak, buraya da aynı gözle bak. Çünkü sen dışardan geldin, kimseye bir minnet borcun yok. Ağayı, beyi, fakir fukarayı herkesi kucakla. Valiliği halkın, milletin ulaşabileceği hale getirdin, belediyeyi de aynı hale getir. Devletin paralarını eşit olarak harca. Viranşehir merkezine de, köyüne de aynı gözle bak.’ Biz de, ‘30 senedir madem bu millete borçluyuz, Allah bize nasip etmiş 25 yaşında Kaymakam olmuşuz, 10 sene Valilik yapmışız. Gücümüz var, enerjimiz var, çalışalım, gidip köylerde sohbet edelim. Kötü günlerin geride kaldığını konuşalım. Bu çamurlu yollardan utandığımızı, susuz köylerden utandığımızı, millete mahcup olduğumuzu anlatalım’ istedik. Allah’a şükrediyorum bize nasip etti, 2,5 senede Urfa’da yol yapmayı başardık. Su çıkmaz denilen köylerde, su bulduk. 120’nin üzerinde köyde kuyu kazdık, suya ulaştık. Ama imkanlarımız sınırlıydı. Yeni dönemde Büyükşehir Belediyesi’nin imkanı 2-3 kat olacak. Açık net söyledik, yolun, suyun, kanalizasyonun, parke taşının, partisi olmaz. Ayrımı olmaz, Kürdü, Arabı olmaz. Bunları bu devlet yapmak zorunda. Boynumuzun borcu. Bütün gücümüzle, bilgimizle, inşallah namuslu Belediye Başkanlarımızla, Meclis üyelerimizle bu şehrin önünü açalım” şeklinde konuştu.

Muhalefeti de eleştiren Güvenç, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Viranşehir’in de süratle önünün açılmasına ihtiyacı var. Başkalarının vizyonu, ekibi, bilgisi yok. Muhalefetin tek derdi, AK Parti’yi nasıl yıpratırız da işleri yavaşlatırızdır. Başka bir dertleri yok. Aday belirlememizi bekliyorlar. Bizden küsenleri alıp, kendileri aday göstermek için bekliyorlar.”
İHA -   [1610802]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde medya73.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Güncel Haberleri

 • Hangi ilde ramazan bayramı namazı saat kaçta 2018Hangi ilde ramazan bayramı namazı saat kaçta 2018

  15 Haziran 2018 Cuma Ramazan bayramının ilk günü. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından il il Ramazan bayramı namaz saatleri 2018 açıklandı. İşte illere göre 2018 ramazan bayramı namazı vakitleri...

  17.01.2018 14:22
 • e-Okul VBS girişi 2018 ve sınav sonuç ekranı!e-Okul VBS girişi 2018 ve sınav sonuç ekranı!

  E okul'da karne notları ve Takdir teşekkür hesaplama heyecanı yaşanıyor. 2018 E okul son yazılı notları, Eokul karne notları ve E okul taktir teşekkür hesaplama sistemi bu sayfada. İşte E okul veli bilgilendirme

  01.01.2018 14:32
 • En Güzel Cuma Mesajları 2018 sözleri bu sayfadaEn Güzel Cuma Mesajları 2018 sözleri bu sayfada

  Cuma günü bütün Müslümanların bayramıdır. Cuma gününüz mübarek olsun, Cuma gününde sevdiklerinize ve göndereceğiniz en güzel cuma mesajları 2018 bu sayfada derledik. İşte 2018 Cuma günü mesajları...

  01.01.2018 14:30
 • 2018 en güzel Cuma mesajları sms sözleri bu sayfada2018 en güzel Cuma mesajları sms sözleri bu sayfada

  En güzel Cuma Mesajları 2018. Cuma günü sevdiklerinize gönderebileceğiniz birbirinden güzel Cuma Mesajları burada. İşte Cuma gününe yakışan en güzel Cuma sms mesajları, Cuma günü mesajları ...Hayırlı

  01.01.2018 14:29

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

 • Milli piyango sonuçları sorgula 2016 (www.mpi.gov.tr)Milli piyango sonuçları sorgula 2016Pek çok insanın hayallerini süsleyen 2016 Milli Piyango Yılbaşı çekilişi yapıldı. Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi yapıldı ve
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit cenazesine katıldıCumhurbaşkanı Erdoğan, şehitHakkari'nin Şemdinli ilçesinde PKK'lı teröristler ile çıkan çatışmada şehit olan Özel Harekatçı Komiser Ahmet Çamurun (45)
 • Yüksekova İlçe Jandarma Komutanlığı'na roketli saldırıYüksekova İlçe JandarmaHakkari'nin Yüksekova ilçesinde akşam saatlerinde iki ayrı bölgede meydana gelen patlamanın ardından PKK'lılar, İlçe Jandarma
 • Bahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu var Erdoğan, PKK, satılmış medya ve kalemlerBahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu varMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiyenin şu anda belirgin üç ana sorununun bulunduğunu açıkladı. Bahçeli, “Bunlardan birincisi
 • STK"lardan çözüm toplantısıSTKlardan çözüm toplantısıİstanbul'da bir araya gelen STK temsilcileri, Kürt meselesinin, silah bırakma meselesine indirgenmesinin yanlış olduğuna dikkat çekerek,

Son Eklenenler