Burçlar ve Yükselen Burç Çizgisi

Burçlar ve Yükselen Burç Çizgisi

Astroloji öğrenmek isteyenlerin ve bunun için çeşitli bilgi kaynaklarını kullanacakların karşısına bazı terimler çıkmakta ve bu terimlere ait bilgilerin tek tek öğrenilerek genel bilgi açığının kapatılması sağlanıp yorum yapılmasının sağlanması şeklinde ilerleyen bir öğrenim süreci uygulanmaktadır.

Burçlar ve Yükselen Burç Çizgisi

Burçlar ve Yükselen Burç Çizgisi

Astroloji öğrenmek isteyenlerin ve bunun için çeşitli bilgi kaynaklarını kullanacakların karşısına bazı terimler çıkmakta ve bu terimlere ait bilgilerin tek tek öğrenilerek genel bilgi açığının kapatılması sağlanıp yorum yapılmasının sağlanması şeklinde ilerleyen bir öğrenim süreci uygulanmaktadır. Sözü edilen öğrenim sürecinde ilk etap burçlar hakkında genel bilgilerin alınması şeklindedir. Bunun için kursiyerlere ya da burclar.net gibi websitesi ise okuyuculara 12 burcun özellikleri tek tek öğretilmektedir. Tabi, bundan önce burç sistemleri hakkında genel bilgiler verilmekte ve burçların nasıl oluştuğu anlatılmaktadır. Bu şekilde genel aşama atlatıldıktan sonra ikinci aşama burçlarla alakalı sistemlerin kişilere tanıtılmasıdır.

Sözünü ettiğimiz burçlarla ilişkili sistemlerden en önemlisi yükselen burçtur. Bu nedenle astroloji eğitiminde bu sistemin kavranması için fazla zaman harcanır. Yükselen kişinin doğduğu zaman gökyüzüne bakıldığında ufuk çizgisinden yükselen burç olarak kısaca tanımlanmaktadır. Bu burcun bu denli önemli olmasının nedeni ise 12 burca ait alt karakterleri oluşturması ve yapılacak tüm burç yorumlarını doğrudan etkilemesi hatta oluşturmasıdır. Sözü edilen sebepten dolayı da tüm yorumları etkilemekte ve astroloji eğitiminin temelini oluşturarak eğitimde fazlaca üzerinde durulmaktadır.

Genel bilgiler verildikten ve gerekli tanımlamalar yapıldıktan sonra yorumlamalara geçilmektedir. Burç yorumlanmasının öğretimine ise günlük burç yorumları yaptırılarak başlanmaktadır. Bunun için yine eğitim sırasında ilk etapta günlük yorumlarda astrologların ihtiyacı olacak konular öğretilmekte, bu konuların yorumlamalar sırasında nasıl kullanılacağı anlatılmakta ve tüm hususların tamamen aydınlatıldığı düşünüldüğünde ise günlük burç yorumlarının yapılması istenmektedir. Birçok faktörün etkili olması nedeniyle en çok zorlanılan günlük yorumlamalar öğrenildikten sonra haftalık, aylık ve yıllık burç yorumlarının yapılması oldukça basit olmaktadır. Astroloji eğitiminde o konuların da eğitimi verilebilmektedir. Görüldüğü gibi burçların yorumlanmasına ışık tutan astroloji eğitimi bu şekilde aşama aşama verilmektedir. Bizim anlattığımız aşamalar kaliteli eğitim veren platformların teknikleridir. Bu aşamaların olmadığı eğitimler ise genelde başarılı olmamaktadır. Bu nedenle eğer astroloji eğitimi almak istiyorsanız eğitim anlamında iyi araştırmanızda fayda bulunuyor. Bir diğer dikkat etmeniz gerekn husus da eğitimi verecek olan eğitmen tabii ki de.

Medya73 -   [1865842]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde medya73.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Burçlar Haberleri

  Video Galeri

  Öne Çıkan Haberler

  • Milli piyango sonuçları sorgula 2016 (www.mpi.gov.tr)Milli piyango sonuçları sorgula 2016Pek çok insanın hayallerini süsleyen 2016 Milli Piyango Yılbaşı çekilişi yapıldı. Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi yapıldı ve
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit cenazesine katıldıCumhurbaşkanı Erdoğan, şehitHakkari'nin Şemdinli ilçesinde PKK'lı teröristler ile çıkan çatışmada şehit olan Özel Harekatçı Komiser Ahmet Çamurun (45)
  • Yüksekova İlçe Jandarma Komutanlığı'na roketli saldırıYüksekova İlçe JandarmaHakkari'nin Yüksekova ilçesinde akşam saatlerinde iki ayrı bölgede meydana gelen patlamanın ardından PKK'lılar, İlçe Jandarma
  • Bahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu var Erdoğan, PKK, satılmış medya ve kalemlerBahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu varMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiyenin şu anda belirgin üç ana sorununun bulunduğunu açıkladı. Bahçeli, “Bunlardan birincisi
  • STK"lardan çözüm toplantısıSTKlardan çözüm toplantısıİstanbul'da bir araya gelen STK temsilcileri, Kürt meselesinin, silah bırakma meselesine indirgenmesinin yanlış olduğuna dikkat çekerek,

  Son Eklenenler