Bbp Genel Başkanı Mustafa Destici:

Bbp Genel Başkanı Mustafa Destici:

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Kadına uygulanan şiddete yönelik katı tedbirler alınmalı ve sıkı mücadele edilmelidir” dedi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Kadına uygulanan şiddete yönelik katı tedbirler alınmalı ve sıkı mücadele edilmelidir” dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayınlayan Destici, “Ne zaman İslam inancı ile kadın hakları yan yana kullanılsa, ya miras payından ya da çok evlilikten dem vurulur. İslam dininin men ettiği konuları bile mesela töre cinayetlerini dine bulaştırarak anlatmaya kalkışırlar. Bu sakat düşüncenin temelinde cehalet ve din dışı sapkın cereyanların etkisi yatmaktadır. Ne yazık ki, bu cereyanlar çok etkili olabilmektedir” dedi.

İslam dininin kadın hakları üzerinde titizlikle durduğunu ve kadınları hiçbir nizam ve sistemin veremediği müstesna bir makama sahip kıldığını belirten Destici, “12 Eylül 2010 referandumundan önce hükûmete sundukları maddeler arasında Kadın Hakları ile ilgili maddenin de olduğunu hatırlatan Destici, Büyük Birlik Partisi’nin 2011 Seçim Beyannamesi’nde de çalışan ve çalışmayan kadınlara yönelik düzenlemelere de yer verdiklerini bildirdi.

Çalışan kadınlara iş hayatında sunulacak kolaylıkların kadınları çalışmaya, üretmeye daha geniş manada sosyal hayatın, iş ve istihdamın, içerisine dâhil etmeye katkı sağlayacağını belirten Destici, ev ekonomisinden, kadının maddi özgürlüğü ve sosyal statüsüne kadar birçok hususta da olumlu tesir göstereceğini ifade ederek, “Kadına uygulanan şiddetin özellikle son yıllarda ciddi artış gösterdiğini üzülerek ifade ediyorum. Ekonomik ve sosyal bunalımlar, işsizlik, geçim sıkıntısı, köyden kente göçler, aile nüfusu, eğitimsizlik, gibi temel problemlerin aile içi şiddeti ve özellikle de kadına yönelik şiddeti tetikleyen olumsuz etkenlerdir. Bunun için her gün artan bu problemlere daha kalıcı ve somut adımlar atılmalı, bu adımlar yasa ile güçlendirilerek kalıcı ve uygulanabilir hâle getirilmelidir” dedi.

Kadınları siyasete taşımak, kadınları Türkiye’nin geleceğinde daha fazla söz sahibi yapmak için sadece Meclis'te değil, yerel yönetimlerde olması gerektiğinin altını çizen Destici, “Bundan dolayı Büyük Birlik Partisi olarak önümüzdeki yerel seçimlerde kadın adaylara daha fazla yer verdik. Şuan partimize bağlı yerel yönetimlerde iki kadın ilçe belediye başkanımız var. Türkiye’nin ilk başörtülü belediye başkan adayı partimizden olmuştur. Şu an onlarca belediye başkan adayı ve yüzlerce belediye meclis üyesi kadın adayımız var. Kadınlarımıza sadece 8 Mart’ta değil, yılın her günü gereken değeri vermeliyiz. Analarımız, bacılarımız, kızlarımız, hayatımızın her katmanını kuşatan ve mübarek birer emanet olan kadınlarımızın Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi.
İHA -   [1690917]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde medya73.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Siyaset Haberleri

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

  • Milli piyango sonuçları sorgula 2016 (www.mpi.gov.tr)Milli piyango sonuçları sorgula 2016Pek çok insanın hayallerini süsleyen 2016 Milli Piyango Yılbaşı çekilişi yapıldı. Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi yapıldı ve
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit cenazesine katıldıCumhurbaşkanı Erdoğan, şehitHakkari'nin Şemdinli ilçesinde PKK'lı teröristler ile çıkan çatışmada şehit olan Özel Harekatçı Komiser Ahmet Çamurun (45)
  • Yüksekova İlçe Jandarma Komutanlığı'na roketli saldırıYüksekova İlçe JandarmaHakkari'nin Yüksekova ilçesinde akşam saatlerinde iki ayrı bölgede meydana gelen patlamanın ardından PKK'lılar, İlçe Jandarma
  • Bahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu var Erdoğan, PKK, satılmış medya ve kalemlerBahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu varMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiyenin şu anda belirgin üç ana sorununun bulunduğunu açıkladı. Bahçeli, “Bunlardan birincisi
  • STK"lardan çözüm toplantısıSTKlardan çözüm toplantısıİstanbul'da bir araya gelen STK temsilcileri, Kürt meselesinin, silah bırakma meselesine indirgenmesinin yanlış olduğuna dikkat çekerek,

Son Eklenenler