"Başarının Tarifi Değişti"

"Başarının Tarifi Değişti"

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, işletmelerde ikinci, üçüncü kuşakların işi devraldığına dikkat çekerek, “Başarının tarifi değişti. Bir işi sıfırdan alıp götürmek yerine sürdürülebilirlik ilk sıraya geçti” dedi.

"Başarının Tarifi Değişti"Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, işletmelerde ikinci, üçüncü kuşakların işi devraldığına dikkat çekerek, “Başarının tarifi değişti. Bir işi sıfırdan alıp götürmek yerine sürdürülebilirlik ilk sıraya geçti” dedi.

BTSO Başkanı Burkay, Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Bursa Şubesi’nin Almira Otel’deki aylık olağan toplantısına konuşmacı olarak katıldı. BTSO’nun 16 makro projesini ve gerçekleştirilen faaliyetlerini anlatan Burkay, Türkiye ihracatına yön veren Bursa’nın ortak akılla önümüzdeki 50 yıla şekil verecek adımları atabileceğini ifade etti.

İşletmelerde ikinci üçüncü kuşakların yönetimleri devralmalarının önemli olduğunu dile getiren İbrahim Burkay, “Başarının tarifi değişti. Eskiden bir işi sıfırdan alıp götürmek büyük başarı olarak değerlendiriliyordu. Şimdi ise ilk sırayı sürdürülebilirlik aldı. TÜGİAD, ikinci üçüncü jenerasyonun temsil edildiği önemli bir yer” ifadelerini kullandı.

BTSO Başkanı Burkay, ekonomide yaşanan gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde de bulundu. 2013 yılının sonuna doğru ABD ve AB ülkelerinde toparlanma eğilimi yaşandığını, bu durumun da 2014 yılı için olumlu beklentiler oluşturduğunu anlatan Burkay, “Ancak siyasetin de ön plana çıkacağı kaygıları dillendiriyorduk. Maalesef bu kaygılar gerçeğe dönüştü. ABD’nin para politikasındaki değişikliği ve küresel piyasalardaki gelişmelerin de etkisiyle Türkiye, Güney Afrika ile birlikte kırılgan beşliden tehlikeli ikiliye dönüştü” dedi.

Bursa’nın ihracatçı bir şehir olduğuna dikkat çeken Burkay, dövizdeki artışın ihracatçının rekabet gücünü artıran bir unsur olduğunu da dikkat çekti. BTSO Başkanı Burkay, “Dünyadaki ihracatçı ekonomilerle kıyaslandığında içinde bulunduğumuz şartlara rağmen artarak büyüyen potansiyel bize umut veriyor” diye konuştu.

TÜGİAD Bursa Şube Başkanı Baran Çelik de, Türk Lirası’nın yüzde 25-30 oranında değer kaybettiği bir dönemde Türkiye ekonomisini ihracat ve turizm gelirlerinin ayakta tuttuğunu söyledi. Dövizdeki artışın cari açığa olumlu yansıyacağını ifade eden Çelik, “İhracata dayalı destek mekanizmaları sürekli güncellenmeli” dedi. Konuşmaların ardından TÜGİAD Bursa Şube Başkanı Çelik, BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay’a plaket takdim etti.
İHA -   [1690964]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde medya73.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Ekonomi Haberleri

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

  • Milli piyango sonuçları sorgula 2016 (www.mpi.gov.tr)Milli piyango sonuçları sorgula 2016Pek çok insanın hayallerini süsleyen 2016 Milli Piyango Yılbaşı çekilişi yapıldı. Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi yapıldı ve
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit cenazesine katıldıCumhurbaşkanı Erdoğan, şehitHakkari'nin Şemdinli ilçesinde PKK'lı teröristler ile çıkan çatışmada şehit olan Özel Harekatçı Komiser Ahmet Çamurun (45)
  • Yüksekova İlçe Jandarma Komutanlığı'na roketli saldırıYüksekova İlçe JandarmaHakkari'nin Yüksekova ilçesinde akşam saatlerinde iki ayrı bölgede meydana gelen patlamanın ardından PKK'lılar, İlçe Jandarma
  • Bahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu var Erdoğan, PKK, satılmış medya ve kalemlerBahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu varMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiyenin şu anda belirgin üç ana sorununun bulunduğunu açıkladı. Bahçeli, “Bunlardan birincisi
  • STK"lardan çözüm toplantısıSTKlardan çözüm toplantısıİstanbul'da bir araya gelen STK temsilcileri, Kürt meselesinin, silah bırakma meselesine indirgenmesinin yanlış olduğuna dikkat çekerek,

Son Eklenenler