Bakan Işık: “eğitim Üzerinden Devleti Ele Geçirmek Teşebbüsüne Asla Müsaade Etmeyiz”

Bakan Işık: “eğitim Üzerinden Devleti Ele Geçirmek Teşebbüsüne Asla Müsaade Etmeyiz”

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Eğitim üzerinden devleti ele geçirmek teşebbüsüne asla müsaade etmeyiz” dedi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Eğitim üzerinden devleti ele geçirmek teşebbüsüne asla müsaade etmeyiz” dedi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli’de katıldığı bir programda yaptığı konuşmasında 'Cemaat'in eğitim kurumları hakkında açıklama yaptı. Bakan Işık konuşmasında, “Eğitim alanında mı çalışıyorsunuz. Sonuna kadar bir sivil toplum örgütü olarak çalışın. Eğitim üzerinden devleti ele geçirmek teşebbüsüne asla müsaade etmeyiz” dedi.

“DEVLETİ ELE GEÇİRMELERİNE MÜSAADE ETMEYİZ”

'Cemaat'in eğitim kurumları hakkında açıklama yapan Bakan Işık şöyle konuştu: “Falanca adam telefonuna çıkmadı, falanca kişi şöyle yaptı. Eyvallah zaman zaman hepimizin gönül kırgınlığı oluyor. Kim ne derse desin. Bu son olaylar Türkiye için bir tehdit değil, Türkiye için bir fırsattır. Tüm olaylar bize gösterdi ki, her şeyde demokrasinin standartları noktasında daha hassas olmalıyız. Hiçbir kurumun, hiçbir yapının devleti ele geçirmesine müsaade etmemeliyiz. Bu noktada, ‘ya bunlar iyi insanlar, güzel insanlar, alnı secdeye değen insanlar, bunlardan memlekete zarar gelmez’ gibi bir rahatlığın içerisinde bulunmamalıyız. Evet, eğitim alanında mı çalışıyorsunuz. Sonuna kadar bir sivil toplum örgütü olarak çalışın. Biz komünist anlayışa sahip insanlar değiliz. Eğitimde istiyoruz ki, özel sektörün de, sivil toplumun da ağırlığı olsun. Ama eğitim üzerinden devleti ele geçirmek teşebbüsüne asla müsaade etmeyiz. Ama kimse kendi gücünü kullanarak devleti ben yönetirim iddiasına sahip olmasın, olduğu yöne doğru kaymasın. Kim bu gariban milletin sırtına ilave bir yük vuruyorsa bunun hesabını ödemeli. Kim bu ülkenin devlet çıkarlarını zedeleyen adımlar atıyorsa onun hesabını vermeli. Tabi hesabı sorma makamı yargıdır. Yargı da bunu millet adına sormalıdır. Eğer bir ülkede adalet tam anlamıyla tesis edilmezse, o ülkenin kalıcı büyümesi, kalkınması ve istikrarı mümkün olmaz.”

“DAVALARDAN SIYRILDIKLARINI SANMASINLAR”

Anayasa Mahkemesi’nin tutukluluk süresini 5 yılla sınırlandırılması kararı sonrasında yapılan tahliyeleri yorumlayan Bakan Işık, “Bazılar bazı davalardan sıyrıldığını, işte ‘ben beraat ettim’ falan filan naraları attığını biliyoruz. Ama bunlar hiç unutmasın ki, bu dünyada bazı nedenlerden dolayı hesabı sorulmayan işlerin hesabı muhakkak yarın sorulacak. Biz bu anlayışla siyaset yaptık” dedi.
İHA -   [1690873]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde medya73.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Siyaset Haberleri

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

  • Milli piyango sonuçları sorgula 2016 (www.mpi.gov.tr)Milli piyango sonuçları sorgula 2016Pek çok insanın hayallerini süsleyen 2016 Milli Piyango Yılbaşı çekilişi yapıldı. Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi yapıldı ve
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit cenazesine katıldıCumhurbaşkanı Erdoğan, şehitHakkari'nin Şemdinli ilçesinde PKK'lı teröristler ile çıkan çatışmada şehit olan Özel Harekatçı Komiser Ahmet Çamurun (45)
  • Yüksekova İlçe Jandarma Komutanlığı'na roketli saldırıYüksekova İlçe JandarmaHakkari'nin Yüksekova ilçesinde akşam saatlerinde iki ayrı bölgede meydana gelen patlamanın ardından PKK'lılar, İlçe Jandarma
  • Bahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu var Erdoğan, PKK, satılmış medya ve kalemlerBahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu varMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiyenin şu anda belirgin üç ana sorununun bulunduğunu açıkladı. Bahçeli, “Bunlardan birincisi
  • STK"lardan çözüm toplantısıSTKlardan çözüm toplantısıİstanbul'da bir araya gelen STK temsilcileri, Kürt meselesinin, silah bırakma meselesine indirgenmesinin yanlış olduğuna dikkat çekerek,

Son Eklenenler