Bakan İdris Güllüce, “en Büyük Projem” Dediği Derneği Ziyaret Etti

Bakan İdris Güllüce, “en Büyük Projem” Dediği Derneği Ziyaret Etti

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Üsküdar’da bulunan Yetimlerle Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret etti. Güllüce, şimdiye kadar birçok projeye imza attığını belirterek, “Ama bana ‘hayatınızın en büyük projesi nedir’ derseniz, ben hayatımın en büyük projesi bu organizasyonlardır derim. Bir tanesinin (yetimin) başını okşamanın bedeli hiçbir projeyle karşılanmıyor” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Üsküdar’da bulunan Yetimlerle Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret etti. Güllüce, şimdiye kadar birçok projeye imza attığını belirterek, “Ama bana ‘hayatınızın en büyük projesi nedir’ derseniz, ben hayatımın en büyük projesi bu organizasyonlardır derim. Bir tanesinin (yetimin) başını okşamanın bedeli hiçbir projeyle karşılanmıyor” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Üsküdar’da bulunan Yetimlerle Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret etti. Ziyarete Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ve Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’da katıldı. Yetimlerle Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ömer Sait Arslan ve beraberindekilerle sohbet eden Güllüce, ziyaret sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Belediye başkanlığı döneminde 1 haftayı “Yetimler Haftası” ilan ettiklerini ve anne babası olmayan çocukları eğlendirdiklerini, bayramlarda kıyafet aldıklarını anlatan Güllüce, “Daha sonra bu rakam çok büyüdü. Bunların içinde benim evlendirdiklerim bile oldu. Sonraları böyle bir dernek kurulması düşünüldü. Bu arada belediye başkanlarımızın çok büyük katkısı oldu bu derneğe. Ben büyükşehirde belediyesinde, belediye başkanlığı dönemimde ciddi projeler yaptığımı düşünüyorum. Ama bana ‘Hayatınızın en büyük projesi nedir’ derseniz, ben hayatımın en büyük projesi bu organizasyonlardır derim. Bir tanesinin başını okşamanın bedeli hiçbir projeyle karşılanmıyor” diye konuştu.

Anne babası olmayan çocukların maddi destekten daha fazla sevgiye ihtiyaçları olduğunu dile getiren Güllüce, “Çevre Bakanı olunca da, ben çevreciliğe biraz da insan fonksiyonun daha fazla ağırlık verilmesi gerektiğine inanıyorum. İnsan mutluluğunu da içine alan bir çevrecilik anlayışını önemsiyorum. O yüzden de bu gençlerin, bu anne babası olmayan çocuklarımızın mutlu olmaları, onların diğer çocuklardan farklı olmamaları için çeşitli organizasyonlar yapması lazım. Benim bakan olduktan sonra ilk ziyaretim burası. En büyük projeme geldim. Sözümün arkasındayım. En büyük projem bu” dedi.

Geçmişte UNESCO’dan yılın bir gününün “Yetimler Günü” yapılmasını talep ettiğini anlatan İdris Güllüce, “Biz sadece Türkiye’de de değil, tüm dünyadaki çocuklarım daha mutlu olmalarını istiyoruz. Dünyada anne babası olmayan binlerce çocuk var. Keşke Türkiye öyle güçlü olsa ki dünyada ihtiyaç sahibi hiçbir insan bırakmasa. Herkese yardım edebilsek. Yani Türkiye’yi çok güçlü kılmamız lazım” şeklinde konuştu.

Bugün Afrika’da iç savaş olan yerlerde, Suriye’de yaşananları anımsatan Güllüce, “Bizim mayamızda var bu, dertleriyle en fazla ilgilenen milletiz biz. Tarih boyunca devlet geleneğimizde var bu. Bizim çok daha üzerimizde ekonomisi olan ülkeler var. Suriye muhaceretinde “çıt” çıkartmadılar. Beş kuruşları yok. Bizim bütçemizin, gelirlerimizin 10 katı, 20 katı, 50 katı parası olan ülkeler var. Ama hiçbir şey yok. Onun için bizim tarihten gelen insani geleneğimiz var. Paylaşma geleneğimiz var. O paylaşma geleneğimizin getirdiği şeyle bugün dünyanın parasını ödüyoruz her gün Suriye muhacirlerine. Başka, Afrika’daki yoksullara, gariplere. Ama çok daha güçlü olmalıyız ki, çok daha yardımcı olalım” dedi.

Yeni İstanbul projesiyle ilgili gelen soruya bakan Güllüce, “Çalışıyoruz. Henüz sizi tatmin edecek kadar bir şey söyleyemem. Ama çalışılıyor. Ben de biraz daha dersimi çalışmam lazım” şeklinde cevap verdi.

Ziyaret sonrasında Yetimlerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Sait Arslan Bakan Güllüce’ye çiçek takdim etti.
İHA -   [1610534]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde medya73.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Siyaset Haberleri

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

  • Milli piyango sonuçları sorgula 2016 (www.mpi.gov.tr)Milli piyango sonuçları sorgula 2016Pek çok insanın hayallerini süsleyen 2016 Milli Piyango Yılbaşı çekilişi yapıldı. Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi yapıldı ve
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit cenazesine katıldıCumhurbaşkanı Erdoğan, şehitHakkari'nin Şemdinli ilçesinde PKK'lı teröristler ile çıkan çatışmada şehit olan Özel Harekatçı Komiser Ahmet Çamurun (45)
  • Yüksekova İlçe Jandarma Komutanlığı'na roketli saldırıYüksekova İlçe JandarmaHakkari'nin Yüksekova ilçesinde akşam saatlerinde iki ayrı bölgede meydana gelen patlamanın ardından PKK'lılar, İlçe Jandarma
  • Bahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu var Erdoğan, PKK, satılmış medya ve kalemlerBahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu varMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiyenin şu anda belirgin üç ana sorununun bulunduğunu açıkladı. Bahçeli, “Bunlardan birincisi
  • STK"lardan çözüm toplantısıSTKlardan çözüm toplantısıİstanbul'da bir araya gelen STK temsilcileri, Kürt meselesinin, silah bırakma meselesine indirgenmesinin yanlış olduğuna dikkat çekerek,

Son Eklenenler