Bakan Eker, Azerbaycan Tarım Bakanı Asadov İle Bir Araya Geldi

Bakan Eker, Azerbaycan Tarım Bakanı Asadov İle Bir Araya Geldi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, “Gerek Birleşmiş Milletler Gıda Tarım Teşkilatı bünyesinde Türkiye’nin Ankara’da ev sahipliği yaptığı alt bölge ofisinin yönettiği kreditör olarak katkı sağladığı projelerden Azerbaycan’ın da çok fazla istifade etmesini istiyoruz” dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, “Gerek Birleşmiş Milletler Gıda Tarım Teşkilatı bünyesinde Türkiye’nin Ankara’da ev sahipliği yaptığı alt bölge ofisinin yönettiği kreditör olarak katkı sağladığı projelerden Azerbaycan’ın da çok fazla istifade etmesini istiyoruz” dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Azerbaycan Cumhuriyeti Tarım Bakanı Haydar Asadov ile makamında bir araya geldi. Görüşmede Bakan Haydar Asadov’un göreve geldikten sonra ilk ziyaretini Türkiye’ye yaptığını kaydeden Bakan Eker, bundan son derece memnun olduğunu ve onur duyduğunu ifade etti. 2013 yılı Ekim ayında bir kabine değişikliğinden sonra Asadov’un göreve geldiğini belirten Bakan Eker, “Türkiye ve Azerbaycan arasında bütün sahalarda çok iyi ilişkilerimiz var. Tarım alanındaki ilişkilerimizde bunlar arasındadır. Asadov’u yeni görevinde Türkiye ile Azerbaycan arasındaki daha güzel projeleri ve olumlu adımları birlikte atmak fırsatı buluruz. Bizim müşterek yaptığımız çalışmalar var ve hayata geçirdiğimiz çalışmalar var. Gerek Birleşmiş Milletler Gıda Tarım Teşkilatı bünyesinde Türkiye’nin Ankara’da ev sahipliği yaptığı alt bölge ofisinin yönettiği kreditör olarak katkı sağladığı projelerden Azerbaycan’ın da çok fazla istifade etmesini istiyoruz” diye konuştu.

Azerbaycan Cumhuriyeti Tarım Bakanı Haydar Asadov ise, Türkiye ile Azerbaycan arasındaki ilişkilerin iyi olduğuna dikkat çekerek, Ankara’ya bir gardaş ziyaretine geldiğini ve iki ülke arasındaki münasebetlerin ne emektaşlık ne de protokol olmadığını söyledi.
İHA -   [1610670]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde medya73.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Siyaset Haberleri

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

  • Milli piyango sonuçları sorgula 2016 (www.mpi.gov.tr)Milli piyango sonuçları sorgula 2016Pek çok insanın hayallerini süsleyen 2016 Milli Piyango Yılbaşı çekilişi yapıldı. Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi yapıldı ve
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit cenazesine katıldıCumhurbaşkanı Erdoğan, şehitHakkari'nin Şemdinli ilçesinde PKK'lı teröristler ile çıkan çatışmada şehit olan Özel Harekatçı Komiser Ahmet Çamurun (45)
  • Yüksekova İlçe Jandarma Komutanlığı'na roketli saldırıYüksekova İlçe JandarmaHakkari'nin Yüksekova ilçesinde akşam saatlerinde iki ayrı bölgede meydana gelen patlamanın ardından PKK'lılar, İlçe Jandarma
  • Bahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu var Erdoğan, PKK, satılmış medya ve kalemlerBahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu varMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiyenin şu anda belirgin üç ana sorununun bulunduğunu açıkladı. Bahçeli, “Bunlardan birincisi
  • STK"lardan çözüm toplantısıSTKlardan çözüm toplantısıİstanbul'da bir araya gelen STK temsilcileri, Kürt meselesinin, silah bırakma meselesine indirgenmesinin yanlış olduğuna dikkat çekerek,

Son Eklenenler