Bahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu var Erdoğan, PKK, satılmış medya ve kalemler

Bahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu var Erdoğan, PKK, satılmış medya ve kalemler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye"nin şu anda belirgin üç ana sorununun bulunduğunu açıkladı. Bahçeli, “Bunlardan birincisi Recep Tayyip Erdoğan, diğeri hain terör örgütü PKK, bir diğeri de bir kısım yandaş ve satılmış medya ve kalem sahibidir. Bu üç ana sorun alanı sürekli birbirini beslemekte, teşvik etmektedir. Türkiye"nin düzlüğe çıkması, belini doğrultması, feraha ve istikrara kavuşması sorun sacayağından kurtulmasına bağlıdır." dedi.

Bahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu var Erdoğan, PKK, satılmış medya ve kalemler

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "AKP-CHP Koalisyon Görüşmeleriyle Birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan"ın dün ve bugün yaptığı bazı değerlendirmelerine" yönelik yazılı açıklama yaptı.

Ülkemizin kanlı, karanlık ve kahredici bir çıkmazda adeta çırpındığını belirten Bahçeli, “Milli güvenlik duvarları birer birer yıkılırken, milli birlik ve bin yıllık kardeşlik hissiyatı yoğun saldırı ve şiddetli hasarlardan dolayı travma geçirmektedir. Türkiye kaldırılması çok zor, telafisi zaman alacak beka düzeyindeki risk ve tehditlerin baskı ve kuşatması altındadır. Manzara iç açıcı olmadığı gibi, muhtemel gelişmelerin yönü umut verici ve teskin edici hiç değildir.” dedi.

Bugün yaşanan hazin, ibretlik ve yürek yaralayıcı olaylar zincirinin AKP"nin 13 yıla yaklaşan iktidarının eseri olduğunu kaydeden Bahçeli, “Süreç ihanetinin terör örgütü PKK"ya sağladığı imkan ve kolaylıklar, teröristlerle yürütülen pazarlıkların milli bünyemizde açtığı derin yaralar nihayetinde ülkemizi yönetilemez hale getirmiştir. Bu yalın gerçeği herkes görmeli ve kabullenmelidir. PKK"ya verilen onca taviz bu kanlı cinayet örgütüne alan açmış, cesaret vermiş, dağ ve şehir kadrolarını tahkim ederek alçakça şımartmıştır. Nitekim Cumhurbaşkanı Erdoğan"ın, kaçak saraydaki 8. Muhtarlar Buluşması"nda yaptığı esef verici, her açıdan talihsiz konuşması tavizkar politikaları ilk elden teyit ve ilan etmiştir. Erdoğan"ın; "Bundan sonra ne devletin, ne hükümetin vereceği bir taviz, atacağı bir adım yoktur. Çünkü yapılması gereken her şey yapılmıştır." sözleri baştan sona itirafname şeklinde okunmalıdır. Yine Erdoğan"ın 28 Şubat 2015 tarihinde, Suudi Arabistan ziyaretine çıkmadan evvel PKK"yı ima ve işaret ederek söylediği, "Ne istendi de verilmedi" beyanı henüz akıllardan çıkmayacak kadar tazedir. Brüksel"den Oslo"ya kadar terör örgütüyle yapılan çok sayıda pazarlıklar, Öcalan"ın özgürlüğünden üniter yapının yıkılıp eyalet sistemine geçilmesine dönük vaatler AKP"nin kirli sicilinin sorgulanması gereken noktalarıdır.Ve bunların hepsinde Recep Tayyip Erdoğan başlıca aktör olarak yerini almıştır.” ifadelerini kullandı.

'AKP"NİN BİR TÜRKİYE PARTİSİ HALİNE GELMESİ, HER ŞEYDEN ÖNCE ERDOĞAN"IN GÖLGELİ VE ARIZALI MİZAÇ VE YÖNLENDİRMESİNDEN ARINMASINA BAĞLIDIR'

Türkiye"nin şu anda belirgin üç ana sorununun bulunduğunu anlatan Bahçeli açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bunlardan birincisi Recep Tayyip Erdoğan, diğeri hain terör örgütü PKK, bir diğeri de bir kısım yandaş ve satılmış medya ve kalem sahibidir. Bu üç ana sorun alanı sürekli birbirini beslemekte, teşvik etmektedir. Türkiye"nin düzlüğe çıkması, belini doğrultması, feraha ve istikrara kavuşması sorun sacayağından kurtulmasına bağlıdır. Cumhurbaşkanı Erdoğan"ın geçmiş hatalarından ders almak ve dahası Anayasal sorumluluklarına harfiyen uymak yerine hala tahrik edici bir üslupla gündem mimarisine özenmesi yadırgatıcı olduğu kadar fahiş bir yanlıştır. AKP"nin bir Türkiye partisi haline gelmesi, her şeyden önce Erdoğan"ın gölgeli ve arızalı mizaç ve yönlendirmesinden arınmasına bağlıdır. Davutoğlu"nun Erdoğan"ın tesir alanından çıkması, bağımsız ve kendi ayakları üzerinde durması partisinin hükmü şahsiyetine saygısının bir gereği olmasının yanı sıra AKP"ye oy veren kardeşlerimize bağlılığının da bir mükellefiyetidir.”

Türkiye yakılıp yıkılırken Erdoğan"ın koalisyon bilirkişisi gibi ahkam kestiğini ifade eden Bahçeli şunları aktardı: “Yetki ve görev sınırlarından üst üste taşması kabul ve izah edilemeyecek bir edep noksanlığıdır. Erdoğan"ın AKP"ye atfen söylediği; "Kendi ilkeleriyle karşı düşüncenin örtüşmesi lazım, herhalde örtüşmüyorsa intihar edecek hali yoktur." ifadeleri açıkça tarafsızlığını ihlal ve yok sayan bir Cumhurbaşkanı"nın sorumsuzca açıklamasıdır. 20 Temmuz"dan buyana geçen üç haftalık sürede 36 vatan evladının şehadetiyle milli yürekler kavrulmuşken, Erdoğan"ın siyasi ikbal ve seçim hesabı yapması bu aziz ülkeye yapılacak en büyük kötülüktür. Erdoğan mutlaka ıslah olmalı, şahsına çeki düzen vermelidir. AKP-CHP arasında süren ve yarın saat 14.00"de yapılacak önemli koalisyon buluşmasının arifesinde Erdoğan"ın üçüncü muhatap olarak devrede olması demokrasinin ruhuna kast etmektir. Hükümeti kurma görevi Sayın Davutoğlu"ndadır.”

'CHP"YLE KOALİSYONU YARIN, DEĞİLSE BİLE CUMA NAMAZINI MÜTEAKİP KURMALIDIR'

En güçlü ve muhtemel koalisyon ortağı olarak da CHP"nin ön planda olduğunu vurgulayan Bahçeli, “AKP-CHP arasındaki görüşmeleri sabote etmek, kurulması an meselesi bir koalisyon hükümetini dinamitleyerek seçimlerin yenilenmesine çalışmak milli iradeye savaş açmakla özdeştir. Siyasi normalleşmenin önünde en büyük kasis ve engel şeklinde duran Cumhurbaşkanı Erdoğan"ın buna hiç hakkı yoktur. AKP, bir kişinin pençesine düşmüş, bir kişinin koyu vesayetine mahkum edilmiş bir parti olmamalıdır. Buna en başta Sayın Davutoğlu itiraz etmelidir. Anayasa"nın 116. Maddesiyle ilgili esneme payının olmadığını, hükümet kurulmasıyla ilgili sürenin azaldığını belirli aralıklarla iddia eden Erdoğan"ın susması, seviyeli davranması en doğru seçenektir. Kaldı ki, Anayasa"nın mezkur maddesi kesin bir hüküm olmayıp, gerektiği ve takdir edildiği durumda uzayabilecek, sonuç itibariyle Türkiye hükümetsiz bırakılamayacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi AKP ile CHP"nin, Türkiye"nin bu ateşle çevrili ortamında; ister reform veya icraat, isterse de restorasyon hükümeti olsun hemen bir koalisyon kurmalarını şart görmektedir. Bu tarihi demokrasi vazifesinden ne AKP ne de CHP kaçmamalı, gevşekliğe ve bozgunculuğa prim vermemelidir. Eğer ki, Erdoğan"ın telkin ve tavsiyesiyle Sayın Davutoğlu"nun partimizi ziyareti planlanıyorsa, bilinsin ki, bu danışıklı dövüş şeklindeki görüşme düşüncesi cevap bulmayacak ve gerçekleşmeyecektir. Sayın Davutoğlu, muhataplarıyla siyasi bagajlarını atarak temas ve diyaloglarını güçlendirmeli ve de CHP"yle koalisyonu yarın, değilse bile Cuma Namazını müteakip kurmalıdır. Milliyetçi Hareket Partisi"nin samimi beklentisi budur.” açıklamasında bulundu.

CİHAN -   [1873145]

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 yorum yapıldı
  • Yorum yazmak için tıklayın
  • Şırnak Bozkurdu - 07 Mart 2016 Pazartesi

    Adamdır devletin başına devlet gelecek Bozkurtlar diyarı Şırnak olacak

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde medya73.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Siyaset Haberleri

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

  • Milli piyango sonuçları sorgula 2016 (www.mpi.gov.tr)Milli piyango sonuçları sorgula 2016Pek çok insanın hayallerini süsleyen 2016 Milli Piyango Yılbaşı çekilişi yapıldı. Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi yapıldı ve
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit cenazesine katıldıCumhurbaşkanı Erdoğan, şehitHakkari'nin Şemdinli ilçesinde PKK'lı teröristler ile çıkan çatışmada şehit olan Özel Harekatçı Komiser Ahmet Çamurun (45)
  • Yüksekova İlçe Jandarma Komutanlığı'na roketli saldırıYüksekova İlçe JandarmaHakkari'nin Yüksekova ilçesinde akşam saatlerinde iki ayrı bölgede meydana gelen patlamanın ardından PKK'lılar, İlçe Jandarma
  • Bahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu var Erdoğan, PKK, satılmış medya ve kalemlerBahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu varMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiyenin şu anda belirgin üç ana sorununun bulunduğunu açıkladı. Bahçeli, “Bunlardan birincisi
  • STK"lardan çözüm toplantısıSTKlardan çözüm toplantısıİstanbul'da bir araya gelen STK temsilcileri, Kürt meselesinin, silah bırakma meselesine indirgenmesinin yanlış olduğuna dikkat çekerek,

Son Eklenenler