Ak Partili Vekilden İhh"ya Açık Destek

Ak Partili Vekilden İhh"ya Açık Destek

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, "20 yıldır dünyanın 136 ülkesinde yardım faaliyetinde bulunan yasal, şeffaf ve halka açık bir yardım kuruluşunun Kilis bürosunda sabah saat 06.20'de arama yapılması oldukça manidardır” dedi.

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, "20 yıldır dünyanın 136 ülkesinde yardım faaliyetinde bulunan yasal, şeffaf ve halka açık bir yardım kuruluşunun Kilis bürosunda sabah saat 06.20'de arama yapılması oldukça manidardır” dedi.

İHH'ya yönelik operasyon hakkında açıklamalarda bulunan AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, şöyle konuştu: “İHH her gün toplum içerisinde, basının önünde ve halkımızın yanında olan bir yardım kuruluşudur. Emniyetten, gerek savcılıktan yapılacak bir davete icabet edebilecekleri bilinmesine rağmen, saat 06.20'de İHH Kilis bürosuna arama yapılması istenmesi manidardır. İHH Kilis ofisinde çalışan bir personel hakkında olduğu iddia edilen operasyon, ilginç bir şekilde personelin evinde değil de İHH ofisinde gerçekleştirilmiştir. Güvenlik güçleri operasyon sırasında illegal olarak el koydukları bilgisayarları ve dokümanları inceleyip herhangi bir şey bulamamış ve sonrasında iade etmiştir.”

Ercoşkun, bu operasyonun gerçekleştirilme şeklinin illegal örgütler ve İHH arasında bağlantı kurma çabalarının yeni bir aşamaya ulaştığını gösterdiğini belirterek şunları söyledi: "İHH, 20 yıldır dünyanın dört bir yanında insani yardım çalışmalarında bulunmaktadır. İHH, Türkiye merkezli yasal ve şeffaf bir kurum olduğu için tüm bu yalan iddia ve saldırılar sonuçsuz kalmıştır. Özellikle Bosna, Kosova, Çeçenistan, Filistin, Somali ve Suriye'de işgalci ve baskıcı rejimlerce tehdit olarak görülmüştür. İsrail'in, Mavi Marmara saldırısı bu itibarsızlaştırma sürecinde bir dönüm noktası olmuştur."

Ali Ercoşkun, dünyanın 136 ülkesinde insani yardım çalışmalarını yürüten bir kurumun batılı ülkelerin özellikle de İsrail, Rusya ve Amerika Birleşik Devletleri'nin politikaları ile uyuşmazlık yaşamasının oldukça normal olduğunu söyledi.

İHH'nın insani yardım çalışmalarını sürdürürken dil, din, ırk ayrımı gözetmeksizin koşulsuz olarak tüm muhtaçları korumak üzere hareket ettiğini anlatan Ercoşkun, sözlerini şöyle tamamladı: "Neye, kime ve nereye hizmet ettiği açık olan bu ahlaksız operasyonu kınıyor ve her zaman İHH'nın yanında olduğumu kamuoyuna duyuruyorum.”
İHA -   [1630045]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde medya73.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Siyaset Haberleri

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

  • Milli piyango sonuçları sorgula 2016 (www.mpi.gov.tr)Milli piyango sonuçları sorgula 2016Pek çok insanın hayallerini süsleyen 2016 Milli Piyango Yılbaşı çekilişi yapıldı. Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi yapıldı ve
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit cenazesine katıldıCumhurbaşkanı Erdoğan, şehitHakkari'nin Şemdinli ilçesinde PKK'lı teröristler ile çıkan çatışmada şehit olan Özel Harekatçı Komiser Ahmet Çamurun (45)
  • Yüksekova İlçe Jandarma Komutanlığı'na roketli saldırıYüksekova İlçe JandarmaHakkari'nin Yüksekova ilçesinde akşam saatlerinde iki ayrı bölgede meydana gelen patlamanın ardından PKK'lılar, İlçe Jandarma
  • Bahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu var Erdoğan, PKK, satılmış medya ve kalemlerBahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu varMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiyenin şu anda belirgin üç ana sorununun bulunduğunu açıkladı. Bahçeli, “Bunlardan birincisi
  • STK"lardan çözüm toplantısıSTKlardan çözüm toplantısıİstanbul'da bir araya gelen STK temsilcileri, Kürt meselesinin, silah bırakma meselesine indirgenmesinin yanlış olduğuna dikkat çekerek,

Son Eklenenler