Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik:

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, “Bu memlekette yetimin hakkına kim el uzatırsa biz o eli kırarız. Kim çalarsa, kim istismar ederse, yolsuzluk ve usulsüzlük yaparsa biz onun karşısında oluruz. Ama yolsuzluklarla mücadele ederken de, usulsüzlük yapamazsınız” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, “Bu memlekette yetimin hakkına kim el uzatırsa biz o eli kırarız. Kim çalarsa, kim istismar ederse, yolsuzluk ve usulsüzlük yaparsa biz onun karşısında oluruz. Ama yolsuzluklarla mücadele ederken de, usulsüzlük yapamazsınız” dedi.

Keçiören Estergon Kalesi'nde düzenlenen Erdemli Yöneticiler Akademisinin düzenlediği “Akademi Sohbetleri” programında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik “Türkiye’de Aydınlar ve Siyaset” adlı bir sunum yaptı. Sunumda son günlerde yaşana olaylara ilişkin açıklama yapan Çelik, şunları kaydetti:

“İster adına hizmet cemaati deyin, ister Fethullah Gülen hoca efendiye gülün vermiş insanların oluşturduğu bir sivil toplum hareketi deyin ne derseniz deyin. Bizim bu insanlarla bir derdimiz olamaz. Öğretmen, öğrenci, esnaf, memur, sanayici, tüccar, ev hanımı, öğretim üyesi bu insanlardan oluşan ve bir muhafaza kitle olan bu insanlarla bizim kavgamızda olamaz, bizim onları hedef tahtasına koymamızda söz konusu değildir. Böyle bir toptancı bir tutum içerisinde kim girerse girsin yanlış yapar. Balyoz ve Ergenekon davaları esnasında şunu söyledik. Türk Silahlı Kuvvetleri bir milyon kişilik camiadır. Onların içerisinde yanlış yapan adamlar varsa bunun gereğini yargı yapar.”

“BU MEMLEKETTE YETİMİN HAKKINA KİM EL UZATIRSA BİZ O ELİ KIRARIZ”

Yolsuzluk ve usulsüzlük kim yaparsa onun karşısında olacaklarını söyleyen Çelik, “AK Parti içerisinde birisi yanlış yapar mı? 2009 yılından bugüne kadar bin 812 AK Partili belediye ön inceleme izni verilmiş İçişleri Bakanlığı tarafından. Orada bir sıkıntı bir yanlış varsa AK Parti olunca yanlış yapmaz diye bir şey yok ve onun üstüne gitmişiz. 708 sefer de İçişleri Bakanlığı, AK Partili belediyelerle ilgili olarak soruşturma izni vermiş. Bizim yüz kızartıcı suç işledi diye ihraç ettiğimiz belediye başkanlarımız var. Şuanda hapiste olan belediye başkanları var. Bu memlekette yetimin hakkına kim el uzatırsa biz o eli kırarız. Kim çalarsa, kim istismar ederse, yolsuzluk ve usulsüzlük yaparsa biz onun karşısında oluruz. Ama yolsuzluklarla mücadele ederken de, usulsüzlük yapamazsınız. Hukuku çiğneyemezsiniz. Hukuku sopa olarak kullanarak siyaseti dizayn etmek gibi bir tertip içine giremezsiniz. Bunu yaptığınız zaman yaptığınız şey hukuk falan olmaz. Bugünlerde tartışmanın özü budur” diye konuştu.

Siyasi hatayı halk tarafından bedeli ödetileceğini belirten Çelik, şunlar söyledi:

“Ben siyasi bir hata yaparsam benim partim siyasi bir hata yaparsa halk bedelini ödetir. Ben suç işlersem, yargı benim yakama yapışır. Siyasetçileri yargılayan, hukukta elindeki yargı gücünü bir cemaati de kendisine dayanak noktası yaparak devletin verdiği gücü kullanıp taşları yerinden oynatmaya çalışıp, siyaset mühendisliği yapmaya çalışıyorsa biz orada dur deriz. Cemaatin gücünden yararlanan, etkinliğinden yararlanan, sırtını oraya dayayarak birileri manipülasyon yapıyorsa bizim mücadelemiz bu insanlarladır.”

Yapılacak olan üçüncü havaalanı halka kazancı 22 milyar Euro ve KDV olduğunu söyleyen Çelik, “İkinci dalga operasyonunda üçüncü havaalanı inşa edecek olan bütün firmaların mallarına tedbir koydurdular. Gerçi kaldırıldı bu şimdi. Onların gözaltına alınması da kaldırıldı. Yanlıştan dönüldü. Üçüncü havaalanına devlet kamudan bir para ödüyor mu? Yap, işlet, devret. Bu insanlar bunu yaptıkları için 10 milyarlık yatırımı kendileri yapacak. Bunu yaptıktan sonra da bunun işletmesini yapacakları süre içerisinde kamu bütçesine 22 milyar Euro artı KDV para ödeyecekler. 80-85 katrilyon para eder. Bu milletin, halkın kazanacağı paradır” diye konuştu.

Muhalefet liderleri ve milletvekillerinin karalama çalışması yaptığını belirten Çelik, “Mecliste utanmadan muhalefet liderleri ya da milletvekilleri çıkıyorlar, topyekûn biz 2,5 milyon kişiden oluşan teşkilata sahibiz. 320 milletvekilimiz var. 21,5 milyon insanımız oyunu almışız. 8,5 milyonda üyemiz var. Bu kadar büyük bir camiaya sıkılmadan utanmadan karalama hakkını size kim veriyor” şeklinde konuştu.
İHA -   [1629994]

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 yorum yapıldı
Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde medya73.com sitesinin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Siyaset Haberleri

Video Galeri

Öne Çıkan Haberler

  • Milli piyango sonuçları sorgula 2016 (www.mpi.gov.tr)Milli piyango sonuçları sorgula 2016Pek çok insanın hayallerini süsleyen 2016 Milli Piyango Yılbaşı çekilişi yapıldı. Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi yapıldı ve
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehit cenazesine katıldıCumhurbaşkanı Erdoğan, şehitHakkari'nin Şemdinli ilçesinde PKK'lı teröristler ile çıkan çatışmada şehit olan Özel Harekatçı Komiser Ahmet Çamurun (45)
  • Yüksekova İlçe Jandarma Komutanlığı'na roketli saldırıYüksekova İlçe JandarmaHakkari'nin Yüksekova ilçesinde akşam saatlerinde iki ayrı bölgede meydana gelen patlamanın ardından PKK'lılar, İlçe Jandarma
  • Bahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu var Erdoğan, PKK, satılmış medya ve kalemlerBahçeli: Türkiye'nin 3 sorunu varMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiyenin şu anda belirgin üç ana sorununun bulunduğunu açıkladı. Bahçeli, “Bunlardan birincisi
  • STK"lardan çözüm toplantısıSTKlardan çözüm toplantısıİstanbul'da bir araya gelen STK temsilcileri, Kürt meselesinin, silah bırakma meselesine indirgenmesinin yanlış olduğuna dikkat çekerek,

Son Eklenenler